f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Нацрада покарала одеський телеканал «Глас» за піратський показ фільмів

28.07.2017

27 липня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження одеському телеканалу «Глас» (ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія “Глас”») за показ фільмів без прокатних посвідчень, інформує «Детектор медіа».

На телеканал «Глас» Нацраді поскаржився Індустріальний телевізійний комітет. За даними ІТК, 19 і 20 грудня 2016 року «Глас» показував фільми, на які не отримував прокатних посвідчень. Моніторинг Нацради зафіксував трансляцію 20 грудня фільмів «Перша леді» та «Моя старша сестра». Нацрада призначила позапланову перевірку, під час якої виявила, що «Глас» дійсно не має прокатних посвідчень на ці фільми.

Представник телеканалу сказав, що каналу дуже соромно, він просить пробачення за порушення та просить не застосовувати санкції. Однак члени Нацради одноголосно проголосували за санкцію – попередження.

У діях каналу Нацрада вбачає порушення пункту а) частини 1 статті 59 закону «Про телебачення і радіомовлення» (мовник зобовʼязаний дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії) та статті 15 закону «Про кінематографію» (регламентує права та умови розповсюдження фільмів). Санкції Нацрада може застосовувати за порушення саме законодавства «Про телебачення і радіомовлення» – тож канал отримав попередження за порушення статті 59. А от з приводу порушення закону «Про кінематографію» Нацрада інформує Держкіно, щоб воно вживало свої санкції (штрафи за показ фільмів без прокатних посвідчень). Тому Нацрада крім оголошення попередження також звернеться до Держкіно.

«Санкція Нацради – це лише попередження про те, що не можна порушувати закон. Наступним може бути позов правовласника, який звернеться до суду з вимогою відшкодування матеріальних збитків», – сказала заступниця голови Нацради Уляна Фещук.

Марʼяна Закусило, «Детектор медіа», 28 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.