f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Нацрада покарала одеський телеканал «Глас» за піратський показ фільмів

28.07.2017

27 липня 2017 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження одеському телеканалу «Глас» (ПрАТ «Акціонерна радіотелевізійна компанія “Глас”») за показ фільмів без прокатних посвідчень, інформує «Детектор медіа».

На телеканал «Глас» Нацраді поскаржився Індустріальний телевізійний комітет. За даними ІТК, 19 і 20 грудня 2016 року «Глас» показував фільми, на які не отримував прокатних посвідчень. Моніторинг Нацради зафіксував трансляцію 20 грудня фільмів «Перша леді» та «Моя старша сестра». Нацрада призначила позапланову перевірку, під час якої виявила, що «Глас» дійсно не має прокатних посвідчень на ці фільми.

Представник телеканалу сказав, що каналу дуже соромно, він просить пробачення за порушення та просить не застосовувати санкції. Однак члени Нацради одноголосно проголосували за санкцію – попередження.

У діях каналу Нацрада вбачає порушення пункту а) частини 1 статті 59 закону «Про телебачення і радіомовлення» (мовник зобовʼязаний дотримуватися законодавства України та вимог ліцензії) та статті 15 закону «Про кінематографію» (регламентує права та умови розповсюдження фільмів). Санкції Нацрада може застосовувати за порушення саме законодавства «Про телебачення і радіомовлення» – тож канал отримав попередження за порушення статті 59. А от з приводу порушення закону «Про кінематографію» Нацрада інформує Держкіно, щоб воно вживало свої санкції (штрафи за показ фільмів без прокатних посвідчень). Тому Нацрада крім оголошення попередження також звернеться до Держкіно.

«Санкція Нацради – це лише попередження про те, що не можна порушувати закон. Наступним може бути позов правовласника, який звернеться до суду з вимогою відшкодування матеріальних збитків», – сказала заступниця голови Нацради Уляна Фещук.

Марʼяна Закусило, «Детектор медіа», 28 липня 2017 року

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ