f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Мінкультури про наміри Уряду приватизувати державні кіностудії

26.07.2017

Подаємо інформацію Міністерства культури України щодо намірів Уряду приватизувати деякі кінопідприємства.

Під час засідання 4 липня 2017 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі України представило Дорожню карту реформування державних підприємств.

Уряд підтримав пропозицію Міністерства економічного розвитку і торгівлі стосовно необхідності реформування державних підприємств, і доручив оприлюднити на сайті Мінекономрозвитку такі переліки об’єктів державної власності:

  • об’єкти, матеріально-технічна база яких розташована на тимчасово окупованій території та на території проведення антитерористичної операції, що унеможливлює провадження ними їх основної діяльності;
  • об’єкти, які рекомендовано до передачі в концесію;
  • об’єкти, які рекомендовано припинити шляхом реорганізації або ліквідації;
  • об’єкти, що підлягають приватизації у 2017–2020 роках, у тому числі ті, що можуть бути приватизовані після внесення змін до актів законодавства;
  • об’єкти, які рекомендовано залишити у державній власності, та казенних підприємств;
  • об’єкти, що можуть бути передані у комунальну власність.

До переліку об’єктів, що підлягають приватизації, Міністерство економічного розвитку і торгівлі включило, зокрема, підпорядковані Мінкультури:

  • Державне підприємство «Українська кіностудія анімаційних фільмів»;
  • Державне підприємство «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка»;
  • Державне підприємство «Українська студія хронікально- документальних фільмів».

Наголошуємо, що публікація такого переліку не є прийнятим рішенням про приватизацію, а лише пропозиціями Мінекономрозвитку.

Уряд доручив цьому міністерству вносити зміни у згадані переліки у разі подання обґрунтованих пропозицій. Такі пропозиції Міністерство культури вже надіслало відповідним листом.

Щодо державних кіностудій Мінкультури визначає напрямки їх подальшого розвитку (зокрема, шляхом пошуку інвесторів), і не планує найближчим часом вносити пропозиції стосовно приватизації.

Крім того, відповідно до статті 5 Закону України «Про приватизацію», Державне підприємство «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» не може бути приватизоване як таке, що має статус національного.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.