f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Нове російське законодавство дозволяє Олегу Сенцову розраховувати на обмін

26.07.2017

Українські політв'язні, кримчани Олег Сенцов і Олександр Кольченко, які перебувають в ув'язненні в Росії, можуть розраховувати на обмін і повернення в Україну. Це стало можливим у зв'язку з ухваленням поправок в російське законодавство про громадянство, повідомляє «Детектор медіа».

Про це заявила адвокатка Олександра Кольченка Світлана Сидоркіна виданню «Крим.Реалії».

«Оскільки це зараз ухвалили, то я не виключаю, що якщо громадянства не буде або буде тільки українське громадянство, тоді можна ставити питання і з приводу обміну... У цьому випадку відносно Олега Сенцова і Саші Кольченка я вважала б, що це в їхніх інтересах», – зазначила Світлана Сидоркіна.

Державна дума Росії в третьому читанні ухвалила пакет поправок, серед них – відкликання російського громадянства за тероризм і участь у терористичних організаціях. Також зміни запроваджують присягу для охочих отримати російське громадянство іноземців і дозволяють українцям отримувати громадянство Росії за спрощеною схемою.

Поправку про відкликання російського громадянства в іноземця, який замішаний у тероризмі (брав участь у терористичній діяльності або публічно виправдовував таку діяльність) у квітні 2017 року після теракту в Санкт-Петербурзі запропонував особисто президент Росії Володимир Путін.

«Детектор медіа», 19 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.