f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Держкіно пояснили, що не так із телесеріалом «Офіцерські дружини»

25.07.2017

Український телевізійний серіал "Офіцерські дружини", який рішенням Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Державному агентстві України з питань кіно був заборонений до показу в Україні, взагалі не мав права з'являтися на вітчизняних телеекранах, повідомляє "Укрінформ".

На цьому наголосив у коментарі кореспондентові "Укрінформу" перший заступник голови Держкіно Сергій Неретін.

"Члени Експертної комісії переглянули обидва твори (також було заборонено російський телефільм "Завдання особливої важливості. Операція "Тайфун"". – НСКУ) і більшістю голосів ухвалили рішення заборонити їх до показу. Це рішення ми в Держкіно підписали – і відповідно ці прокатні посвідчення вже відкликані. В основному думки експертів збіглися на тому, що фільми створюють позитивний образ органів держбезпеки СРСР та радянського режиму загалом", – сказав Сергій Неретін.

Зокрема, він зазначив, що телесеріал "Офіцерські дружини" був вироблений в Україні 2015 року. Саме тоді був ухвалений закон "Про кінематографію" зі змінами, який забороняє в Україні "розповсюдження і демонстрування фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора і їх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки".

"Тож серіал "Офіцерські дружини" виробництва 2015 року взагалі не мав права бути в ефірі", – підкреслив Сергій Неретін.

Він зазначив, що, ймовірно, прокатне посвідчення теж було видане в 2015 році. "Але на той час існувала інша Експертна комісія, і її склад не вбачив на той момент у фільмі нічого поганого. Новий склад після звернення Нацради заборонив фільм, і відповідно до ухваленого нами вчора (4 липня 2017 року. – НСКУ) рішення він не може демонструватися в Україні", – сказав перший заступник голови Держкіно.

4 липня 2017 року у відповідь на звернення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням розглянути на засіданні Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів, що діє при Держкіно, питання про дотримання / порушення чинного законодавства України у демонструванні телесеріалу "Офіцерські дружини" (Україна, 2015, режисер Д. Петрунь) і телефільму "Завдання особливої важливості. Операція "Тайфун"" (Росія, 2013, режисер П. Амєлін) Експертна комісія вирішила анулювати прокатні посвідчення на право розповсюдження і демонстрування та скасувати державну реєстрацію цих творів як таких, що містять порушення чинного законодавства, а саме ст. 15-1 Закону України "Про кінематографію".

Телесеріал "Офіцерські дружини" виробництва Star Media виходив на телеканалі "Україна". Телефільм "Завдання особливої важливості. Операція "Тайфун"" демонструвався телеканалом "Інтер".

"Укрінформ", 5 липня 2017 року