f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про восьмий день 8-го ОМКФ

22.07.2017

21 липня 2017 року, у восьмий день 8-го Одеського МКФ у Міжнародному конкурсі показали грузинську стрічку «Моя щаслива сім'я», відбулися покази заключного блоку Національного конкурсу короткометражних фільмів, а також стрічки-призера Каннського фестивалю «Квадрат», майстер-класи провели Сергій Лозниця і почесний гість фестивалю Аґнешка Голланд. Подаємо звіт пресової служби ОМКФ.

8-ий Одеський міжнародний кінофестиваль вийшов на фінішну пряму. Всі дні ОМКФ були дуже насиченими і сьогоднішній не став винятком. Фінальним показом у Фестивальному палаці став фільм-призер 70-го Каннського кінофестивалю «Квадрат» (реж. Рубен Естлунд) – шведська інтелектуальна комедія про куратора музею сучасного мистецтва, який представляє міську арт-інсталяцію «Квадрат» – символічний простір, де повинні відбуватися тільки добрі справи. Кінопоказ пройшов за всіма традиціями аншлагових фільмів ОМКФ.

У Міжнародному конкурсі показали фільм, створений ко-продукції Грузії, Німеччини та Франції, «Моя щаслива сім'я» (реж. Нана Еквтімішвіллі та Симон Гросс), в якому автори з нового ракурсу піднімають звичну тему батьків, дітей і кризи середнього віку. Це цілком нетипова історія, яка йде урозріз із грузинськими традиціями сім'ї.

Картину представили продюсер Гійом Де Сіель, актриси Ія Шугашвілі і Цися Квамсашвілі. «Музичне наповнення фільму вибирала Нана – режисер стрічки, в Грузії пісня грає значну роль. Пісні є грузинські, народні та авторські. Все записано натурально, наживо», – поділилася актриса Ія Шугашвілі.

«Режисери фільму є творчим тандемом в роботі і в сімейному житті. На майданчик вони завжди приносили точні рішення, і працювали дуже злагоджено», – розповіла акторка Цися Квамсашвілі.

У Конкурсі європейських документальних фільмів була представлена французька картина «Молода дівчина 90-та років» (реж. Валерія Бруні-Тедескі та Ян Корідіан) – історія про те, як у відділенні нагляду за літніми людьми відомий хореограф Тьєррі Тьє Ньянг веде танцювальний гурток для пацієнтів з синдромом Альцгеймера. Картину представили танцюрист та хореограф Тьєррі Тьє Ньянг та продюсер Марі Балдуччі. «Створювати фільм було складно, і це справжнє чудо, що команді це вдалося», – розповів Тьєррі Тьє Ньянг.

Стрічка ко-продукції України та Словаччини «Межа» режисера Петера Беб'яка була продемонстрована в секції «Спеціальні покази». Це кримінальний трилер про контрабанду на кордоні між Україною та Словаччиною. Фільм отримав приз за кращу режисуру на 52-му МКФ у Карлових Варах. Картину представила українська актриса, член журі Міжнародного конкурсу Римма Зюбіна, яка зіграла одну з головних ролей.

«Назва «Межа» обрана невипадково. Адже є кордони, які людина може переходити кілька разів на день. А є межа, яку можна перетенути лише раз», – розповіла акторка. Римма Зюбіна добре знайома глядачам і гостям Одеського кінофестивалю. Минулого року фільм з її участю «Гніздо горлиці» став переможцем Національної конкурсної програми.

21 липня 2017 року показали ще один український фільм у позаконкурсній програмі – драму «Окупація» (реж. Марк Гаммонд). У картині події відбуваються на Одеській кіностудії в 1971 році, за часів жорсткої цензури і тотального контролю в світі кінематографа.

Почесний гість ОМКФ–2017, голова Правління Європейської кіноакадемії та тричі номінант на премію «Оскар» Аґнешка Голланд представила свою режисерську роботу «Слід звіра», продюсером якої виступив польський режисер і сценарист Кшиштоф Занусссі. У фільмі, знятому за романом Ольги Токарчук, режисер об'єднала казку і екологічний трилер. Сама Аґнешка Голланд визначає стрічку як «анархістсько-феміністичну кримінальну драму з елементами чорної комедії». Світова прем'єра стрічки відбулася на 67-му Берлінському кінофестивалі, де була відзначена премією імені Альфреда Бауера («Срібний ведмідь»), яка вручається за відкриття нових шляхів у кіномистецтві і оригінальний погляд на реальність.

Відбувся показ заключного блоку Національного конкурсу короткометражних фільмів, а саме стрічок «Бузок» (реж. Катерина Горностай), «Запаморочення» (реж. Юрій Катинській), «Технічна перерва» (реж. Філіп Сотниченко), «Новосілля» (реж. Надія Парфан), «Випуск '97» (реж. Павло Остріков).

У «Зеленому театрі Stella Artois» показали фільм-призер Міжнародного кінофестивалю в Локарно, сімейну драму «Довгі проводи» видатного режисера, лауреата численних кінопремій Кіри Муратової.

В передостанній день фестивалю свої майстер-класи провели режисер Сергій Лозниця і почесний гість ОМКФ-2017, польський режисер Аґнешка Голланд, а також відбулося нагородження Film Industry Office.

Крім того в межах бізнесової програми ОМКФ пройшов захід iClub, одним із блоків якого стала зустріч із Сергієм Лозницею, яку модерувала Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко. Режисер розповів про свій творчій шлях, важливі моменти в створенні фільмів, значення національного кінематографа та показів за кордоном, а також зробив акцент на обов'язковій освіті молодих спеціалістів та підвищенні кваліфікації вже існуючих кадрів.

За інформацією ОМКФ

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.