f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Сергій Лозниця: «Фільм – це код, який потрібно розгадати»

22.07.2017

21 липня 2017 року в рамках Літньої кінокшоли 8-го Одеського МКФ відбулась зустріч з режисером Сергієм Лозницею на тему «Режисура ігрового кіно» (за матеріалами фільму «Лагідна»). Подаємо тези виступу Сергія Лозниці, підготовлені пресовою службою ОМКФ.

«Цей фільм я задумав ще коли ми знімали першу картину, «Щастя моє». Мені прийшла на думку ідея створити фільм про жіночу долю, як другу частину «Щастя мого». Це був 2009 рік, з тих пір я зробив ще один фільм, потім ще, і тільки 2015 року написав цей сценарій. Чому «Лагідна»? Я почав думати про фантастичну розповідь Достоєвського. Якщо ви пам’ятаєте, там історія ведеться від першої особи людини, яка залишилась в живих. На той момент це було інноваційно в літературі, так ніхто не писав, тому Достоєвський так і назвав свою оповідь фантастичною».

«Я хотів створити картину, в якій героїня, все ж таки, не кидається з вікна після всіх принижень. У мене було небагато варіантів кінцівки: її забирають до в’язниці, з нею щось стається, вона їде. Жоден варіант не відповідав ідеї, не торкався суті. Був тільки один вихід – такий собі старий студентський трюк – якщо не знаєш, чим закінчити, необхідно закінчити сном. Все інше написалось саме по собі – ти ніби розмовляєш з персонажами і просто записуєш за ними. Якась форма шизофренії. Хто писав сценарії, той зрозуміє».

«Я не був впевненим, що картина відбудеться. Не в тому сенсі, що ми прийдемо, актори зіграють, оператор зніме, ні. Ти розумієш, відбулась вона чи ні, після перегляду монтажу першого епізоду. Фільм – це код, який потрібно розгадати і режисер не до кінця знає, що там закодовано».

«За два тижні до зйомок у всіх вже була ясність, як і що ми робитимемо, що стоїть на меті тієї чи іншої сцени. Все, що можна зробити до зйомок, потрібно зробити до них. Не варто вирішувати щось потім, бо є ризик щось втратити, а вам ще потрібен час для нюансів, для роботи з тонкими речами».

«Ми кожного вечора зустрічались з командою і обговорювали, що зробили сьогодні, що зробимо завтра. На кожен день робився викличний лист: хто і куди їде, коли приїжджає, що за локація. Це дисциплінує, так ви починаєте відчувати час».

ОМКФ, 21 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.