f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про сьомий день 8-го Одеського МКФ

21.07.2017

20 липня 2017 року в рамках 8-го Одеського МКФ тривали покази фільмів-учасників міжнародного конкурсу та Національного конкурсу короткометражних фільмів, відбулися українська гала-прем'єра стрічки «Лагідна» Сергія Лозниці і спеціальний показ фільму «Учень» Кирила Серебреннікова, майстер-класи від голови журі Крістіана Петцольда і лекторів «Actor's Workshop» та інші події. Подаємо звіт пресової служби фестивалю.

8-й ОМКФ стрімко наближається до свого завершення, але попереду ще дуже насичені кінематографічні дні. 20 липня 2017 року в межах Міжнародного конкурсу були представлені дві картини: французька стрічка «Сирота» та фільм, створений у ко-продукції України, Литви, Польщі та Франції, «Іній».

«Іній» – військова драма про події на Донбасі литовського режисера Шарунаса Бартаса, за участю французької актриси Ванесси Параді. Стрічка була відібрана для участі в програмі секції «Двотижневик режисерів» на 70-му Каннському кінофестивалі. На ОМКФ картину представили продюсери Володимир Філіппов, Олена Єршова і актори Мантас Янчіаускас і Анджей Хіра. «Те, що відбувається на території України – болюча тема і для литовців. Шарунас Бартас хотів зняти цей фільм, щоб показати литовцям і зокрема поколінню, яке не знає, що таке війна насправді, хиткість дистанції, що це відбувається з нами, в тому числі, і все знаходитися ближче, ніж ми думаємо», – розповіла Олена Єршова.

Також в рамках Міжнародної конкурсної програми була показана французька драма «Сирота» (реж. Арно де Пальер), яка була представлена режисером Арно де Пальєром і автором сценарію Крістелем Бертевасом. «Частина історії, моя власна. У мене були деякі нотатки, тексти, фотографії за період життя 20-30 років. Арно знав про це, і одного разу сказав, що хоче зробити фільм на основі цих записів», – поділився сценарист.

«Ми надали можливість глядачеві крізь призму своєї культури і чутливості доповнити історію самостійно. На мій погляд, історичне відтворення епохи або часу вішає на стрічку термін придатності. У фільмі навмисно не представлені візуально часові характеристики, щоб створювалося враження, що це може відбуватися в один час, що історії існують паралельно – і в той же час є долею однієї людини», – розповів режисер.

Головною і аншлаговою подією сьомого дня ОМКФ стала українська прем'єра картини «Лагідна» Сергія Лозниці. Фільм номінувався на «Золоту пальмову гілку» 70-го Каннського кінофестивалю, при створенні стрічки Сергій Лозниця надихався однойменною повістю Федора Достоєвського. Режисер особисто представив стрічку спільно з актрисою Лією Ахеджакової, яка зіграла в цьому фільмі. Нагадаємо, що Лія Ахеджакова є спеціальним гостем ОМКФ–2017.

Австрійську стрічку «На мою думку», про трьох гардеробників з трьох європейських оперних театрів – Віденської державної опери, «Ла Скала» в Мілані і Одеського театру опери і балету – режисера Павла Кузуйока показали в Конкурсі європейських документальних фільмів.

В позаконкурсній програмі «Фестиваль фестивалів» показали комедійну драму «Почесний громадянин» (реж. Гастон Дюпра і Маріано Кон). На Венеціанському кінофестивалі–2016 фільм отримав нагороду за найкращу акторську роботу.

У Фестивальному палаці відбувся показ другого блоку Національного конкурсу короткометражних фільмі, серед яких – «СОЛАТІУМ» (реж. Христина Тинкевич), «До фігури батька» (реж. Ліза Бабенко), «Благодать» (реж. Жанна Озірна), «Елювіум-регенеративна істота» (реж. Стас Сантімов), «Чудове чудовисько» (реж. Сергій Мельниченко), «Причинна» (реж. Андрій Щербак).

У «Зеленому театрі Stella Artois» пройшов показ арт-хаусної кінострічки «Учень» від режисера Кирила Серебреннікова.

Також, у сьомий день ОМКФ свої майстер-класи провели голова журі, німецький режисер Крістіан Петцольд та лектори «Actor's Workshop», пройшли пітчинг і конференції в рамках Film Industry Office.

У дитячій програмі відбувся показ картини «Хлопчик в золотих штанях» (реж. Елла Лемхаген), який отримав Приз глядацьких симпатій на фестивалі Cinekid в Амстердамі.

Секції «Чудо-жінки» і «Спеціальні покази» представили французько-бельгійський фільм жахів «Сире» (реж. Джулія Дюкорно), який отримав приз Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Канн–2016.

ОМКФ, 20 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.