f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про третій день Film Industry Office 8-го ОМКФ

21.07.2017

20 липня 2017 року продовжилася робота секції Film Industry Office 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Тут відбулися презентація можливостей співпраці з Латвією, Литвою та Естонією "Балтійський фокус", а такж пітчинг проектів. Подаємо звіт пресової служби ОМКФ.

Третій день професійної секції стартував з "Балтійського фокусу" – презентації можливостей співпраці з Латвією, Литвою та Естонією та кінопроектів з Прибалтики, що знаходяться у виробництві.

Детальніше про ситуацію у кожній з країн розповіли: Довілі Бутноріюте, Національний центр кіно Латвії, голова відділу просування фільмів, інформації та історії, Аудріюс Курпевіціюс, Національний центр кіно Латвії, голова відділу кіновиробництва, Еда Коппел, Інститут кіно Естонії, голова відділу маркетингу, Діта Ріетіма, директор Національного центру кіно Литви.

Серед переваг виробництва кінопродукції в Латвії Довілі Бутноріюте назвала дві схеми стимулювання для продакшенів із загальним фінансуванням до 25%. "Крім того, безумовно, Латвія володіє безцінними унікальними локаціями, а латвійські міста можуть бути дублером будь-якого європейського міста. Важливо й те, що у нас висококваліфікований технічний персонал, який говорить англійською", – наголосила вона.

Представники балтійських країн розповіли про умови та критерії і дедлайни подачі заявок на спільне кіновиробництво, про систему рібейтів, про відмінності в системах копродукції.

Далі були представлені балтійські проекти, що знаходяться у виробництві: ігровий фільм "Ісаак" з бюджетом в 420 тисяч євро (Литва, реж. Юргіс Матулявічус) і документальний "Ніжні воїни" (Литва, реж. Марія Стоніте).

Маріанна Каат та Риїна Сілдос продемонтрували проекти, які знімаються в Естонії: документальний фільм "Чотирнадцять справ", ліричну комедію з Сергієм Маковецьким в головній ролі "Зелені коти" (реж. Андреас Пуустусмаа) та драму "Мікель" (реж. Арі Александер Ергіс Магнусон).

Яніс Калейш і Гунтіс Тректеріс презентували дві латвійські історичні драми: "HOMO NOVUS" (реж. Анна Відулейя) і "Місто на річці" (реж. Війєстурс Кайріш).

Конкурс повнометражних кінопроектів українського виробництва або в копродукції з Україною в підготовчому періоді, призначених до кінотеатарльного прокату, відкрила президент Одеського кінофестивалю, засновник і керуючий партнер венчурного фонду TA Ventures, Вікторія Тігіпко. Учасникам вона побажала удачі, а журі порадила звертати увагу не тільки на якість матеріалу, який представляють конкурсанти, а й на команди: "Можна з упевненістю сказати, що професійна команда здатна розвивати проект, змінювати його, якщо він недосконалий, рухатися вперед. І навпаки, без колективу однодумців, фахівців навіть хороша ідея може недотягнути".

Модератором пітчингу стала Сімоне Бауманн, представник German Films у Східній Європі: "Наша робота на пітчингах вже стала традицією, і наші правила роботи вже давно всім відомі. У кожної команди всього 5-7 хвилин на те, щоб представити свій проект, зацікавити журі. Я хочу побажати всім удачі та виграти приз в 2 тисячі євро, а також знайти партнерів і копродюсерів".

Тьютором виступила Мартіна Блейс, консультант і куратор міжнародних копродукційних подій, Berlinale Cо-production Market.

Вирішували долю конкурсантів члени міжнародного журі: Гійом Кало, головний менеджер, Фестиваль європейського кіно "Дез Арк", Франція; Марек Розенбаум, продюсер, Ізраїль; Гійом де Сей, продюсер, Arizona Production, Франція; Маріт ван ден Елшут, Роттердамський міжнародний кінофестиваль, Нідерланди; Амра Баскіч Камо, Сараєвській кінофестиваль, Боснія і Герцеговина; Ребекка Гаррідо, продюсер, Manderlay Films, Німеччина; Карстен Штьотер, продюсер, Rohfilm Gmbh, Німеччина.

Кінематографісти представили свої проекти: "Антон" (реж. Заза Урушадзе), "Бенкет" (реж. А. Павловська, А. Урушадзе, О. Єршова, М. Боуселмі, А. Федорова, Х. Ароія), "Дикі коні" (реж. Володимир Тихий), "Мої думки тихі" (режисерський дебют в повному метрі Антоніо Лукіча), "Мороки" (реж. Семен Мозговий), "Незвичайний грецький похорон в Карпатах" (реж. Григоріс Карантінакіс), "Передчуття" (реж. В'ячеслав Криштофович), "Стоп-земля" (реж. Катерина Горностай), "Український декамерон" (реж. Влад і Тетяна Троїцькі), "Яків" (реж. Вікторія Трофіменко), "Жінка на війні" (реж. Бенедикт Ерлінгссон).

Також в третій день роботи професійної секції Film Industry Office Вікторія Тігіпко презентувала професіоналам Keynote "Кіноіндустрія. Інновації ". Вона розповіла, як технічні інновації змінюють структуру галузі, а також продемонструвала нові digital-платформи, якими користуються в світовій індустрії і які були б корисні українським виробникам. Зокрема, це бази сценаріїв, бази локацій, платформи онлайн-підбору команди, професійна соціальна мережа, краудфандінгова платформа для фінансування незалежного кіно, додатки для управління медіа-виробництвом.

ОМКФ, 20 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.