f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про другий день Film Industry Office 8-го ОМКФ

21.07.2017

19 липня 2017 року на 8-му Одеському МКФ тривала робота секції Film Industry Office. Подаємо звіт пресової служби кінофестивалю.

Другий день роботи секції Film Industry Office відкрила панельна дискусія "Кіно і незалежні кінофестивалі: джерела вигод для громадського дискурсу". Захід пройшов за підтримки Федеральної Республіки Німеччина та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, у співпраці з кінофестивалем Cottbus. Модерував панель Бернд Будер, програмний директор кінофестивалю Cottbus.

У дискусії взяли участь Самайя Асгарова, голова Відділу міжнародних справ, кіностудія "Азербайджанфільм"; Віржіль Мaржіняну, директор OWH Studio, президент FIFD CRONOGRAF; Ана Чконія, програмний координатор Тбіліського міжнародного кінофестивалю; Ігор Сукманов, програмний директор Мінського міжнародного кінофестивалю "Лістапад"; Юлія Сінькевич, генеральний продюсер ОМКФ.

Генеральный продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич зазначила, що саме в останні роки індустрія дозволила сформувати повноцінний конкурс національних фільмів на кінофестивалі. Ігор Сукманов акцентував увагу аудиторії на тому, що кінофестивалі дають можливість глибше зрозуміти суспільний дискурс в країнах, фільми яких представлені в програмах.

У шатрі Industry Office відбулася презентація "Міжнародні практики для підвищення ефективності в кінобізнесі та інших творчих сферах за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку". Модератором заходу була Ірина Соловей, стратег з розвитку громад, президент громадської організації "Garage Gang", співзасновниця платформи соціальних інновацій "Велика Ідея". Вона підкреслила, що ЄБРР традиційно сприймається як структура, яка співпрацює з державними програмами, і важливо донести до малих підприємців (бізнес яких налічує до 250 працівників), що вони теж можуть розраховувати на підтримку Європейського банку реконструкції та розвитку.

Доповідачами виступили: Френк Ханніган, координатор групи "Творчі індустрії", Міжнародна дорадча група, ЄБРР і Ольга Іванченко, провідний менеджер, консультації для малого бізнесу, Україна. Вони розповіли про те, які напрямки консалтингу можуть надати в ЄБРР представникам малого бізнесу, які критерії участі у грантовій програмі ЄБРР, як отримати фінансування.

На Одеському кінофестивалі відкрилася нова секція. Вперше в рамках Film Industry Office пройшов конкурс серіальних проектів, організований за підтримки ScripTeast і StarMedia. У журі серіального пітчингу увійшли Томас Коан, старший віце-президент департаменту скріптед-програмування, NBC Universal, Великобританія; Фредерік Лавінь, арт-директор Series Mania Festival, Франція; Луїс Гігон, голава розвитку телебачення, Haut et Court, Франція; Брігіта Мантей, радник з кінофінансування, Medienboard Berlin-Brandenburg GmbH, Німеччина; Влад Ряшин, генеральний продюсер, Star Media, Україна.

На конкурс були представлені такі серіали: "Прокляті гори" (Хорватія, шоураннери Доротея Вучич, Вішна Мамич), "Фата моргана" (Угорщина, США, шоураннер Габор Кеїли), "Нові цигани" (Великобританія, Німеччина, Болгарія, сценаристи Теодора Маркова, Георгі Іванов), "Червона мафія" (Україна, сценаристи Олексій Мамедов, Сергій Коротун), "Тартарус" (Польща, шоураннер Віктор П'ятковський).

Після презентацій проектів перед журі і аудиторією відбулася панельна дискусія "Тенденції та майбутнє драматичних серіалів". Учасниками дискусії стали члени журі серіального пітчингу, модерував розмова Даріуш Яблонські, президент Фонду незалежного кіно, Odesa IFF ScripTeast Series Projects.

Учасники відзначили тенденцію до глобалізації галузі, однак також наголосили на інтересі до локальних історій, які були б зрозумілі у різних країнах.

Другий день секції Film Industry Office завершився презентацією Української Кіноакадемії. Арт-директор Кіноакадемії Алік Шпилюк зазначив, що до вже існуючих номінацій додалися ще дві – "Найкращий художник з гриму" та "Найкращий художник з костюмів". Також було започатковано премію глядацьких симпатій, яка визначатиметься голосуванням онлайн.

ОМКФ, 19 липня 2017 року

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда