f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Творчі зустрічі із Шарлем Тессоном і Тудором Джурджу на 8-му ОМКФ

20.07.2017

19 липня 2017 року в рамках Літньої кіношколи 8-го Одеського МКФ відбулися творчі зустрічі із кінокритиком Шарлем Тессоном і кінорежисером Тудором Джурджу. Подаємо тези їх виступів, підготовлені пресовою службою ОМКФ.

Шарль Тессон, арт-директор паралельної секції «Тиждень критики» Каннського міжнародного кінофестивалю, член журі Національної конкурсної програми:

«На початку 1960-х років була нова хвиля в Англії, нове кіно в Японії, Бразилії, Польщі, Угорщині тощо. Від країни вибирали тільки один фільм і вони чомусь не відправляли роботи молодих режисерів. Тому звернулись із проханням до французької Асоціації кінокритиків провести спеціальну секцію, яка б дозволила молодому кіно потрапити до Канн. Так і з’явився “Тиждень критиків”».

«Якщо кінокритики немає, то життя самого фільму коротке. Я вважаю, що кінокритики мають велику силу. Очевидно, що вони також створюють історію кіно».

«Ми отримуємо інформацію в основному про сценарії, але я нічого не люблю читати. Я дивлюсь фільм, не знаючи режисера та інколи навіть не знаючи сюжету. Я не хочу нічого знати, доки не познайомлюсь з фільмом особисто».

«Потрібно розуміти, як фільм «укладається» взагалі у весь контекст кінематографа, що нового він приносить та як з цим потім треба працювати. Необхідно, щоб був діалог між фільмом і кінематографом».

Тудор Джурджу, член Європейської кіноакадемії, засновник і президент Міжнародного кінофестивалю в Трансильванії, член журі Міжнародної конкурсної програми:

«Я випустився з кіношколи, мені видали диплом і на цьому все. Румунських фільмів на той час не існувало, була парочка режисерів, що стояли на чолі державних кіностудій і деякі з них були моїми викладачами. Вони привітали мене з випуском і сказали, що настав час їхати закордон, не варто залишатись в Румунії. Раніше їм було заборонено робити фільми, а зараз начебто їх час, а наш ще настане».

«Чому ми створили кінофестиваль в Трансильванії? В Румунії 2002 року не було ніякого фестивалю. Я розумів, що хочу робити художні фільми, але живу не в тому середовищі, де це можливо. Наше покоління не мало доступу до фінансування, мені доводилось їздити закордон на пітчінги, форуми, фестивалі і зустрічатись з різними продюсерами. Хотілось залучити фінансування, щоб світ побачив наші фільми».

«Я думаю, якщо хочеш займатись кінематографом, краще мати деякий життєвий досвід: робота в якій-небудь іншій сфері, інша освіта. Можна пожити закордоном деякий час, побачити світ, а потім вже думати про те, щоб знімати фільми».

ОМКФ, 19 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.