f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Лія Ахеджакова стане cпеціальним гостем 8-го ОМКФ

19.07.2017

20 липня 2017 року актриса Лія Ахеджакова спільно із режисером Сергієм Лозницею в рамках 8-го Одеського МКФ представлять стрічку “Лагідна”, інформує пресова служба кінофестивалю.

Лія Ахеджакова – артистка театру та кіно, народилася в Україні, у місті Дніпро. За свою акторську кар’єру, що розпочалася у 1960-х роках втілила більш ніж 100 образів на екрані та театральній сцені.

На 70-му Каннському кінофестивалі відбулась світова прем’єра стрічки “Лагідна” Сергія Лозниці, у якій Лія Ахеджакова зіграла роль правозахисниці. Це перша за останні 5 років поява Лії Ахеджакової на великому екрані. Картина брала участь в основному конкурсі Канн, а 20 липня 2017 року на Одеському кінофестивалі відбудеться українська прем’єра “Лагідної”. Акторка представить фільм особисто.

Амплуа Лії Ахеджакової завжди різнопланові – наприклад, кінодебютом акторки у 1968 році стала епізодична роль хлопчика у стрічці “Повернення” (реж. Віктор Рижков), а вже у 1973-му вона зіграла драматичну роль у фільмі “Шукаю людину” (реж. Міхаіл Богін).

Лія Ахеджакова численну кількість разів з’являлася у стрічках Ельдара Рязанова, працювала з такими режисерами, як Кірілл Сєрєбрянніков, Анатолій Евфрос, Алєксєй Гєрман-старший, Самсон Самсонов, Іосіф Хейфіц, Леонід Філатов та інші. Також зіграла у фільмі-катастрофі виробництва Одеської кіностудії “Розмах крил” Геннадія Глаголєва.

Одна з найбільших театральних робіт Лії Ахеджакової – спектакль “Квартира Коломбіни” у постановці Романа Віктюка. Режисер доручив акторці з’явитися на сцені одразу у чотирьох ролях.

Офіційна інформація