f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про п’ятий день 8-го Одеського МКФ

19.07.2017

18 липня 2017 року, у день «екватора» 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю глядачі продовжили дивитись стрічки конкурсантів, відкрилася секція Film Industry, пройшли майстер-класи режисера Тали Хадід і актора Ейдана Тернера, а румунський режисер Тудор Джурджу презентував свій фільм в «Зеленому театрі Stella Artois», повідомляє пресова служба фестивалю.

18 липня 2017 року глядачі побачили фільм Міжнародного конкурсу «Король бельгійців» (реж. Петер Бросенс і Джессіка Вудворт), стрічку Національного конкурсу «Припутні» (реж. Аркадій Непиталюк) і фільм Конкурсу європейських документальних фільмів «Війна химер» (Анастасія і Марія Старожицька).

Комедійна драма про балканську подорож короля Бельгії Ніколаса ІІІ «Король бельгійців» режисерів Петера Бросенса і Джесіки Вудворт відкрила 5-й день ОМКФ. Прем'єра кінострічки відбулася на Венеціанському кінофестивалі, фільм також є лауреатом МКФ у Роттердамі. На представленні фільму виконавиця однієї з ролей співачка Ніна Ніколіна продемонструвала справжню силу свого вокалу, а продюсер стрічки Міра Сталєва поділилася ідеєю картини: «Це подорож людини, короля, до самого себе, можливість знайти духовний шлях і повернутися до себе, до свого серця, до своїх почуттів».

В рамках Національного конкурсу була показана українська комедія «Припутні» (реж. Аркадій Непиталюк), примітна тим, що всі герої розмовляють суржиком. «Фільм буквально розтягли на цитати, картина жила навіть з вимкненою камерою», – поділилася актриса Олена Узлюк. «Цей фільм про те, як протягом одного дня доля організовує життя маленьких людей», – розповів режисер.

Ще одна українська картина була представлена ​​на ОМКФ в програмі Європейських документальних фільмів – це стрічка «Війна химер» (реж. Марія і Анастасія Старожицькі), прем'єра якої відбулася на фестивалі Docudays UA цього року. Події у фільмі розгортаються на Донбасі – це історія про війну, любовь і смерть, задокументована її безпосередніми учасниками. «Насправді ми хотіли створити антивоєнний фільм. Це дійсно універсальна історія для всього світу, це могло статися на будь-якій війні і в будь-якій країні», – розповіла Марія Старожицька.

Також 5-ий день 8-го ОМКФ був відзначений гала-прем'єрою українського комедійного фільму «Ржака» режисера Дмитра Томашпольського. «Оскільки тут всі свої і кожен так чи інакше має відношення до кіно – говорити нічого не потрібно, тому що це фільм про нас з вами», – сказав режисер. Відзначимо, що стрічка була знята за підтримки Держкіно.

У «Зеленому театрі Stella Artois» пройшов показ комедійної кінострічки румунського режисера і члена журі Міжнародної конкурсної програми Тудора Джурджу «Про равликів і людей», автор особисто представив фільм.

Член журі Конкурсу європейських документальних фільмів, режисер і продюсер Маріанна Каат також особисто представила свою картину «Шахта №8» і розповіла перед сеансом про роботу над документальним фільмом про життя в шахтарській глибинці.

У позаконкурсній програмі «Фестиваль фестивалів» були показані три фільми, перший з яких – російська драма «Аритмія» Бориса Хлєбнікова, про талановитого лікаря, який розчинився в своїй роботі і тепер уже незрозуміло: чи рятувати йому інших або врятувати себе? Другий фільм – це дебютна робота російського кінорежисера Кантемира Балагова «Тіснота» про викрадення людей, який отримав приз Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Канн–2017. Закрив секцію кримінальний трилер «Асура: місто божевілля» (реж. Кім Сун-су) – південнокорейська стрічка, що представляє собою гримучу суміш з корупції, насильства, жорстокості і безнадії.

Крім того, 18 липня 2017 року ірландський актор, член журі Національної конкурсної програми Ейдан Тернер, а також режисер і член журі Конкурсу європейських документальних фільмів Тала Хадід провели майстер-класи в рамках Літньої кіношколи, пройшла конференція на тему «Кіноіндустрія як ефективний інструмент маркетингу територій та розвитку туризму» і почала свою роботу професійна секція ОМКФ Film Industry Office.

У ретроспективній програмі «Ніжний вік» показали музичну комедію Олександра Павловського «АР-ХІ-МЕ-ДИ» (1975), а секція «Серіали» представила датський кримінальний трилер «Взяття в заручники» (реж. Кеспер Барфуд).

ОМКФ, 19 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.