f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про п’ятий день 8-го Одеського МКФ

19.07.2017

18 липня 2017 року, у день «екватора» 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю глядачі продовжили дивитись стрічки конкурсантів, відкрилася секція Film Industry, пройшли майстер-класи режисера Тали Хадід і актора Ейдана Тернера, а румунський режисер Тудор Джурджу презентував свій фільм в «Зеленому театрі Stella Artois», повідомляє пресова служба фестивалю.

18 липня 2017 року глядачі побачили фільм Міжнародного конкурсу «Король бельгійців» (реж. Петер Бросенс і Джессіка Вудворт), стрічку Національного конкурсу «Припутні» (реж. Аркадій Непиталюк) і фільм Конкурсу європейських документальних фільмів «Війна химер» (Анастасія і Марія Старожицька).

Комедійна драма про балканську подорож короля Бельгії Ніколаса ІІІ «Король бельгійців» режисерів Петера Бросенса і Джесіки Вудворт відкрила 5-й день ОМКФ. Прем'єра кінострічки відбулася на Венеціанському кінофестивалі, фільм також є лауреатом МКФ у Роттердамі. На представленні фільму виконавиця однієї з ролей співачка Ніна Ніколіна продемонструвала справжню силу свого вокалу, а продюсер стрічки Міра Сталєва поділилася ідеєю картини: «Це подорож людини, короля, до самого себе, можливість знайти духовний шлях і повернутися до себе, до свого серця, до своїх почуттів».

В рамках Національного конкурсу була показана українська комедія «Припутні» (реж. Аркадій Непиталюк), примітна тим, що всі герої розмовляють суржиком. «Фільм буквально розтягли на цитати, картина жила навіть з вимкненою камерою», – поділилася актриса Олена Узлюк. «Цей фільм про те, як протягом одного дня доля організовує життя маленьких людей», – розповів режисер.

Ще одна українська картина була представлена ​​на ОМКФ в програмі Європейських документальних фільмів – це стрічка «Війна химер» (реж. Марія і Анастасія Старожицькі), прем'єра якої відбулася на фестивалі Docudays UA цього року. Події у фільмі розгортаються на Донбасі – це історія про війну, любовь і смерть, задокументована її безпосередніми учасниками. «Насправді ми хотіли створити антивоєнний фільм. Це дійсно універсальна історія для всього світу, це могло статися на будь-якій війні і в будь-якій країні», – розповіла Марія Старожицька.

Також 5-ий день 8-го ОМКФ був відзначений гала-прем'єрою українського комедійного фільму «Ржака» режисера Дмитра Томашпольського. «Оскільки тут всі свої і кожен так чи інакше має відношення до кіно – говорити нічого не потрібно, тому що це фільм про нас з вами», – сказав режисер. Відзначимо, що стрічка була знята за підтримки Держкіно.

У «Зеленому театрі Stella Artois» пройшов показ комедійної кінострічки румунського режисера і члена журі Міжнародної конкурсної програми Тудора Джурджу «Про равликів і людей», автор особисто представив фільм.

Член журі Конкурсу європейських документальних фільмів, режисер і продюсер Маріанна Каат також особисто представила свою картину «Шахта №8» і розповіла перед сеансом про роботу над документальним фільмом про життя в шахтарській глибинці.

У позаконкурсній програмі «Фестиваль фестивалів» були показані три фільми, перший з яких – російська драма «Аритмія» Бориса Хлєбнікова, про талановитого лікаря, який розчинився в своїй роботі і тепер уже незрозуміло: чи рятувати йому інших або врятувати себе? Другий фільм – це дебютна робота російського кінорежисера Кантемира Балагова «Тіснота» про викрадення людей, який отримав приз Міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI Канн–2017. Закрив секцію кримінальний трилер «Асура: місто божевілля» (реж. Кім Сун-су) – південнокорейська стрічка, що представляє собою гримучу суміш з корупції, насильства, жорстокості і безнадії.

Крім того, 18 липня 2017 року ірландський актор, член журі Національної конкурсної програми Ейдан Тернер, а також режисер і член журі Конкурсу європейських документальних фільмів Тала Хадід провели майстер-класи в рамках Літньої кіношколи, пройшла конференція на тему «Кіноіндустрія як ефективний інструмент маркетингу територій та розвитку туризму» і почала свою роботу професійна секція ОМКФ Film Industry Office.

У ретроспективній програмі «Ніжний вік» показали музичну комедію Олександра Павловського «АР-ХІ-МЕ-ДИ» (1975), а секція «Серіали» представила датський кримінальний трилер «Взяття в заручники» (реж. Кеспер Барфуд).

ОМКФ, 19 липня 2017 року

19 вересня 2019 року. Червоний зал Будинку кіно. Художній фільм "БЛУКАЮЧА ЗЕМЛЯ" (Китай, 2019 рік) НАЦІОНАЛЬНА СПІЛКА КІНЕМАТОГРАФІСТІВ УКРАЇНИ та CHINA FILM CO.,LTD,ЗА ПІДТРИМКИ ПОСОЛЬСТВА КНР В УКРАЇНІ

Будинок кіно НСКУ. Оренда Червоного залу. Червоний зал - 670 місць генеральний менеджер Олена Лебедь 067 329 08 05

ОРЕНДА ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ ПЕРЕЛІК ОФІСНИХ ПРИМІЩЕНЬ БУДИНКУ КІНО НСКУ