f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Творчі зустрічі з Ейданом Тернером і Талою Хадід на 8-му ОМКФ

19.07.2017

18 липня 2017 року в рамках Літньої кіношколи 8-го Одеського МКФ відбулися творчі зустрічі з членами журі Ейданом Тернером і Талою Хадід. Подаємо тези їх виступів, підготовлені пресовою службою фестивалю.

Ейдан Тернер, актор, член журі Національного конкурсу:

«Мені просто пощастило. Я завжди любив кіно, але ніколи не розглядав цю діяльність, як основну. Вибір зробив дуже швидко: мені поталанило потрапити до гарної драматичної школи і ця снігова куля покотилась. Коли тобі 22, а за плечима вже стільки різних ролей, стільки п’єс, стільки досвіду. По суті, у мене ніколи навіть не було можливості займатись чимось іншим».

«Я не думаю, що займаюсь якоюсь особливою справою. Я вірю в те, що робота – це робота. Мій тато електрик, в нашій родині є фермери, таксисти, податківці. Я всього лише актор і не відчуваю себе якимось особливим».

«У порівнянні з минулими роками, Одеський кінофестиваль став просто величезним. Видно, що країна вірить у кіно зараз. Голос цього фестивалю став більш сильним, значущим і культурним. Для мене, як для іноземця, це дещо особливе, що залишається зі мною, коли я їду і приїжджаю знову».

Тала Хадід, режисер, сценарист, член журі Конкурсу європейських документальних фільмів:

«Взагалі, у мене змішані корені, родина з багатьох культур. Я народилась і виросла в Лондоні, мати з Марокко, батько з Іраку. Арабська частина мене – це тільки частина. Я вважаю важливим позиціонувати себе як арабського режисера і як жінку-режисера, тому що наразі не так багато жінок в режисурі».

«З дитячого садку я постійно малювала, це було для мене звичною справою. Мені неймовірно подобалось кіно, і за його переглядами я проводила цілі дні».

«Коли ви починаєте знімати справжній фільм з фінансуванням, продюсерами, ви розумієте наскільки це складно. Я не скаржусь, але я завжди говорю, що ви повинні це любити, повинна бути одержимість, щоб ви змогли продовжувати».

«Для того, щоб створити фільм «Дім у полях», мені багато грошей не потрібно було. Я знімала його час від часу протягом 6 років. Це був довгий процес, але я змогла сконцентруватись на місці, на людях, не думаючи про те, як задовольнити людей, які фінансують його. Але після того, як я відзняла матеріали, хтось побачив шматочок роботи у Венеції, і я отримала фінансування. Це чудово, тому що гроші для зйомок необхідні, але, як показав досвід, багато не потрібно».

ОМКФ, 18 липня 2017 року