f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про четвертий день 8-го Одеського МКФ

18.07.2017

17 липня 2017 року в рамках 8-го Одеського МКФ відбулися покази фільмів Міжнародного конкурсу «Рівень чорного» Валентина Васяновича та «Ґабріель і гора» Феліппе Барбози, прем'єри стрічок «Подвійний коханець» Франсуа Озона і «На межі» Фатіха Акіна зібрали повні зали, стартував Літній Кіноринок і вперше на ОМКФ відкрилася секція «Actor's Workshop», повідомляє пресова служба фестивалю.

Четвертий день Одеського кінофестивалю відкрився показом української стрічки «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича. Фільм про самотність бере участь відразу в двох конкурсних програмах – Міжнародної та Національної. Драму представили режисер Валентин Васянович, актори Костянтин Мохнач і Катерина Молчанова. «Цей фільм – повний експеримент для мене, адже він спочатку не мав сценарію. Мене це заряджало і хотілося постійно йти шукати кадри, моменти. Про що картина, я зрозумів тільки в середині фільму», – сказав режисер.

Також в рамках Міжнародного конкурсу була показана бразильсько-французька драма «Ґабріель і гора» (реж. Феліппе Барбоза). Стрічка брала участь в секції «Тиждень критики» на 70-му Каннському кінофестивалі. Фільм заснований на реальних подіях, Габріель – друг дитинства режисера, з яким він вчився в одній школі, але потім їх дороги розійшлися. «Картина стала свого роду відновленням старої дружби. Це особлива історія про те, що змусило Габріеля відправиться в самотню подорож», – розповів режисер.

Велика кількість кіноманів зібралася на показ фільму «На межі» Фатіха Акіна. Головну роль у фільмі виконала німецька актриса Дайан Крюгер, за що отримала нагороду за найкращу жіночу роль Канн–2017.

Ще одна прем'єра ОМКФ – еротичний трилер «Подвійний коханець» від французького режисера, номінанта Каннського фестивалю Франсуа Озона.

Небувалий ажіотаж був навколо фільму про життя і загадкову смерть голландського художника Вінсента Ван Гога «З любов'ю, Вінсент» (реж. Дорота Кобеля і Х'ю Велчмен), за участю Ейдана Тернера, який в цьому році є членом журі Національного конкурсу. Фільм був представлений одразу у двох програмах – «Гала-прем'єри» і «Спеціальні покази».

В рамках Національного конкурсу відбувся показ документальної стрічки «Dixie land» – про дитячий джаз-бенд. «Фільм вийшов досить поетичним, особливо як для документального кіно. Ми хотіли зробити його щільним за змістом, щоб він закінчився, тоді, коли його ще хочеться дивитися», – розповів режисер Роман Бондарчук член журі Конкурсу європейських документальних фільмів.

Також в Конкурсі європейських документальних фільмів була представлена ​​стрічка Соні Кронлунд «Ніщовуд». Режисер розповіла, як шукала свого ексцентричного героя – афганського аматора, який знімає кіно низької художньої якості: «Я зібралася знімати про нього смішне кіно, але вийшло так, що він розповів мені дуже особисту історію свого дитинства, і фільм отримав інший контекст».

17 липня 2017 року на 8-му ОМКФ відбулося представлення проекту «Ворошиловград» за однойменним романом Сергія Жадана. Сам автор книги, а також режисер-постановник Ярослав Лодигін, актор Олексій Горбунов та інші члени команди розповіли, як проходить робота над стрічкою. «Історія фільму почалася ще 6 років тому. За цей період в сценарії відбулося багато змін на користь кіно і глядача», – сказав Сергій Жадан. А Ярослав Лодигін зазначив, що на етапі підготовки було написано 11 драфтів сценарію і прослухано близько 7000 акторів, зйомки картини розпочнуться вже в наприкінці липня.

Ще один член журі Конкурсу європейських документальних фільмів, Тала Хадід представила власну роботу «Будинок в полях»: «Ми знімали фільм сім років в проміжках між іншими роботами. Кінематографісти знають, що один проект буває триває роками», – розповіла режисер.

У «Зеленому театрі Stella Artois» пройшов показ німої стрічки режисера Михайла Кауфмана «Небувалий похід» в живому музичному супроводі колективу Антона Байбакова. «Важливо повертати до життя старі картини, щоб вони мали формотворчий вплив на сучасних режисерів», – сказав Іван Козленко, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка.

У програмі «Серіали» був показаний французький науково-фантастичний серіал «Трансфер» (реж. Клод Скассі і Патрік Бенедек).

Ретроспектива «Ніжний вік» представила чорно-білу соціальну мелодраму режисера Марлена Хуциєва «Два Федори» (1958).

У дитячій програмі відбувся показ картини «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» Крістофера Н. Роулі, яка отримала приз «Найкращий фільм» на фестивалі «Чілдрен Кінофест» в цьому році.

Картина італійського режисера Даріо Ардженто «Суспірія» (1977), відомого своїми роботами в жанрі хоррор, продовжила міжнародну ретроспективу «Диво-жінки».

ОМКФ, 18 липня 2017 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН