f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про четвертий день 8-го Одеського МКФ

18.07.2017

17 липня 2017 року в рамках 8-го Одеського МКФ відбулися покази фільмів Міжнародного конкурсу «Рівень чорного» Валентина Васяновича та «Ґабріель і гора» Феліппе Барбози, прем'єри стрічок «Подвійний коханець» Франсуа Озона і «На межі» Фатіха Акіна зібрали повні зали, стартував Літній Кіноринок і вперше на ОМКФ відкрилася секція «Actor's Workshop», повідомляє пресова служба фестивалю.

Четвертий день Одеського кінофестивалю відкрився показом української стрічки «Рівень чорного» режисера Валентина Васяновича. Фільм про самотність бере участь відразу в двох конкурсних програмах – Міжнародної та Національної. Драму представили режисер Валентин Васянович, актори Костянтин Мохнач і Катерина Молчанова. «Цей фільм – повний експеримент для мене, адже він спочатку не мав сценарію. Мене це заряджало і хотілося постійно йти шукати кадри, моменти. Про що картина, я зрозумів тільки в середині фільму», – сказав режисер.

Також в рамках Міжнародного конкурсу була показана бразильсько-французька драма «Ґабріель і гора» (реж. Феліппе Барбоза). Стрічка брала участь в секції «Тиждень критики» на 70-му Каннському кінофестивалі. Фільм заснований на реальних подіях, Габріель – друг дитинства режисера, з яким він вчився в одній школі, але потім їх дороги розійшлися. «Картина стала свого роду відновленням старої дружби. Це особлива історія про те, що змусило Габріеля відправиться в самотню подорож», – розповів режисер.

Велика кількість кіноманів зібралася на показ фільму «На межі» Фатіха Акіна. Головну роль у фільмі виконала німецька актриса Дайан Крюгер, за що отримала нагороду за найкращу жіночу роль Канн–2017.

Ще одна прем'єра ОМКФ – еротичний трилер «Подвійний коханець» від французького режисера, номінанта Каннського фестивалю Франсуа Озона.

Небувалий ажіотаж був навколо фільму про життя і загадкову смерть голландського художника Вінсента Ван Гога «З любов'ю, Вінсент» (реж. Дорота Кобеля і Х'ю Велчмен), за участю Ейдана Тернера, який в цьому році є членом журі Національного конкурсу. Фільм був представлений одразу у двох програмах – «Гала-прем'єри» і «Спеціальні покази».

В рамках Національного конкурсу відбувся показ документальної стрічки «Dixie land» – про дитячий джаз-бенд. «Фільм вийшов досить поетичним, особливо як для документального кіно. Ми хотіли зробити його щільним за змістом, щоб він закінчився, тоді, коли його ще хочеться дивитися», – розповів режисер Роман Бондарчук член журі Конкурсу європейських документальних фільмів.

Також в Конкурсі європейських документальних фільмів була представлена ​​стрічка Соні Кронлунд «Ніщовуд». Режисер розповіла, як шукала свого ексцентричного героя – афганського аматора, який знімає кіно низької художньої якості: «Я зібралася знімати про нього смішне кіно, але вийшло так, що він розповів мені дуже особисту історію свого дитинства, і фільм отримав інший контекст».

17 липня 2017 року на 8-му ОМКФ відбулося представлення проекту «Ворошиловград» за однойменним романом Сергія Жадана. Сам автор книги, а також режисер-постановник Ярослав Лодигін, актор Олексій Горбунов та інші члени команди розповіли, як проходить робота над стрічкою. «Історія фільму почалася ще 6 років тому. За цей період в сценарії відбулося багато змін на користь кіно і глядача», – сказав Сергій Жадан. А Ярослав Лодигін зазначив, що на етапі підготовки було написано 11 драфтів сценарію і прослухано близько 7000 акторів, зйомки картини розпочнуться вже в наприкінці липня.

Ще один член журі Конкурсу європейських документальних фільмів, Тала Хадід представила власну роботу «Будинок в полях»: «Ми знімали фільм сім років в проміжках між іншими роботами. Кінематографісти знають, що один проект буває триває роками», – розповіла режисер.

У «Зеленому театрі Stella Artois» пройшов показ німої стрічки режисера Михайла Кауфмана «Небувалий похід» в живому музичному супроводі колективу Антона Байбакова. «Важливо повертати до життя старі картини, щоб вони мали формотворчий вплив на сучасних режисерів», – сказав Іван Козленко, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка.

У програмі «Серіали» був показаний французький науково-фантастичний серіал «Трансфер» (реж. Клод Скассі і Патрік Бенедек).

Ретроспектива «Ніжний вік» представила чорно-білу соціальну мелодраму режисера Марлена Хуциєва «Два Федори» (1958).

У дитячій програмі відбувся показ картини «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» Крістофера Н. Роулі, яка отримала приз «Найкращий фільм» на фестивалі «Чілдрен Кінофест» в цьому році.

Картина італійського режисера Даріо Ардженто «Суспірія» (1977), відомого своїми роботами в жанрі хоррор, продовжила міжнародну ретроспективу «Диво-жінки».

ОМКФ, 18 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.