f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Про другий день 8-го Одеського МКФ

16.07.2017

Подаємо інформацію пресової служби 8-го Одеського МКФ про перебіг другого дня кінофестивалю.

15 липня 2017 року на 8-му ОМКФ відкрились 2 конкурсні програми: Міжнародна та Конкурс європейських документальних фільмів. Серед інших подій дня – показ стрічок з позаконкурсних програм «По той бік надії» Акі Каурісмякі, «Мандарини» Заза Урушадзе, «Слава» Крістіни Грозєвої та Петара Валчанова, відкриття серіальної секції, а також один з наймасштабніших open-air-кіноперформансів – показ на Потьомкінських сходах.

Міжнародну конкурсну програму відкрив фільм «Вільно й легко» китайського режисера Ген Цзюня, який особисто представив стрічку: «Під час презентації свого фільму я звернув увагу на українські субтитри і відчув неабияке задоволення. Якщо фільм перекладуть українською – це буде неймовірно». На кінофестивалі Санденс стрічка була відзначена спеціальним призом журі. Другий фільм з Міжнародної конкурсної програми – «Ні тут, ні там» – драматична історія від режисера Майсалуна Хамуда про баланс між традиціями та сучасністю, вірністю та свободою, релігією та ґендерною рівністю. Стрічка отримала 8 нагород міжнародних кінофестивалів, зокрема в Хайфі, Торонто, Сан-Себастьяні та Стамбулі.

На ОМКФ в рамках Конкурсу європейських документальних фільмів відбулась світова прем’єра стрічки «Принци серед нас» (реж. Стефан Краснянський). «Фільм цілком знято на поетичній ромській мові. І нам особливо приємно, що обидві родини ромів, яких ми знімали в своїй картині, приїхали сюди спеціально для того, щоб представити фільм», – зазначив режисер.

Одразу 3 фільми було показано в рамках програми «Фестиваль фестивалів». Серед них – довгоочікувана стрічка «По той бік надії», за яку фінський режисер Акі Каурсмякі був удостоєний «Срібного ведмедя» цьогорічного Берлінале (найкраща режисура). «Дівчина-безручка» – дебютний повнометражний фільм Себастьєна Лоденбаха, що отримав Ґран-Прі кінофестивалю аніме у Токіо та спеціальне згадування на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі (2016). Робота болгарських режисерів Крістіни Ґрозевої та Петара Валчанова «Слава» отримала Спеціальне згадування на кінофестивалі у Локарно у 2016 році.

Секція «Гала-прем’єри» відкрилась комедією «Містер Штейн іде в онлайн» Стефана Робелі. Стрічку, в якій головну роль зіграв П’єр Рішар, українські глядачі побачили вперше.

Особисто представив стрічку «Мандарини» (номінація на «Оскар» та «Золотий глобус») у секції «Спеціальні покази» режисер, член журі Національного конкурсу Заза Урушадзе: «Все почалося з того, що я приїхав до Естонії на фестиваль грузинського кіно. І один з естонських продюсерів запропонував мені зняти кіно про естонців, які жили в Абхазії і поїхали, коли почалася війна. Я спочатку не розумів, якою має бути історія. Але коли повернувся в Грузію, ідея сюжету прийшла миттєво. Я написав сценарій дуже швидко – за два тижні. Мені здалася дуже вдалою думка саме про таку зав’яязку – герой прихистив двох ворогів, і їм доводиться жити під одним дахом, ділити їжу».

З роботи «Ваша честь» (переможець конкурсу Series Mania) Шломо Машіаха та Рона Нініо стартувала вже традиційна секція «Серіали!» «Сьогодні серіали – це тренд, певна мода та культура бачення», - зазначив на анонсуючій прес-конференції директор медіа-холдингу «Медіа Група Україна» Євгеній Лященко.

Також 15 липня 2017 року показом фіналістів конкурсу дитячих фільмів «Чілдрен Кінофест» відкрилась програма «ОМКФ: дітям». Цього ж дня стартував мистецький проект «Холодна віра» в рамках програми «Арт-ОМКФ».

Закрив другий день Одеського кінофестивалю традиційний open-air-кіноперформанс на Потьомкінських сходах: був представлений один із останніх німих французьких фільмів, знятий за мотивами однойменного роману Еміля Золя «Дамське щастя». Музику до фільму написав канадський композитор Ґабріель Тібодо. Вперше за історію Одеського кінофестивалю показ на Потьомкінських сходах відбувся у спільному супроводі симфонічного оркестра та вокаліста – вокальні партії виконала оперна співачка Софі Фурньє.

ОМКФ, 16 липня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.