f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Відбулось урочисте відкриття 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю

15.07.2017

14 липня 2017 року в Одеському національному академічному театрі опери та балету пройшла урочиста церемонія відкриття ОМКФ–2017. Під час заходу були представлені члени журі та фільми-учасники конкурсних програм.

Церемонія, ведучими якої стали Олег Панюта та Яніна Соколова, розпочалася з виступу гурту Dakh Daughters.

Президент ОМКФ Вікторія Тігіпко привітала усіх зі стартом однієї із найяскравіших кіноподій України: «Вісім – це магічна цифра. Це знак нескінченності. За вісім років Одеський кінофестиваль став найвагомішою кіноподією не тільки України, а і всієї Східної Європи. 911 заявок в цьому році, 81 країна, 5 континентів. Це рекорд. Ми отримали 265 фільмів до участі в Національному конкурсі. Це також значна цифра, яка говорить про те, що українське кіно розвивається, стає більш сильним, набирає обертів. Для нас всіх це тільки початок».

Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко зазначив, що 48 українських стрічок на Одеському кінофестивалі – це безпрецендентна кількість. Крім того, подякували організаторам фестивалю та наголосили на важливості проведення такого масштабного заходу голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський і міський голова Геннадій Труханов. Сатирик Михайло Жванецький підготував для гостей вечора гумористичне привітання.

Ведучі представили гостям членів журі Міжнародного конкурсу – акторок Сібель Кекіллі та Римму Зюбіну, члена Європейської кіноакадемії Тудора Джурджу, кінокомпозитора Євгенія Гальперіна та голову журі режисера Крістіана Петцольда; журі Національного конкурсу – Ейдана Тернера, Наталію Ворожбит, Шарля Тессона та Зазу Урушадзе; членів журі Конкурсу європейських документальних фільмів – Романа Бондарчука, Маріанну Каат та Талу Хаді; журі ФІПРЕССІ – Антона Філатова, Хесуса Ґонсалеса Нотаріо та Ейнара Гульдвога Стаалесена.

Були оголошені і фільми конкурсних програм: в Міжнародному конкурсі ОМКФ–2017 представлено 12 картин, до Конкурсу європейських документальних фільмів увійшли 8 робіт, а Національна програма налічує 17 фільмів.

Під час церемонії ведучі згадали про Олега Сенцова, який відбуває 20-річний строк за незаконним звинуваченням у тероризмі – 13 липня 2017-го режисеру виповнився 41 рік.

Фільмом відкриття стала французько-бельгійська стрічка «Щоб бути впевненим». Її особисто представили режисер Карін Тардьє та композитор Ерік Слаб’як.

Після церемонії відбувся урочистий прийом в Саду скульптур Одеського літературного музею, де виступили Анастасія Букіна та CardioGroove.

8-й Одеський міжнародний кінофестиваль триватиме до 22 липня 2017 року.

Офіційна інформація