f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Спеціальний показ фільму про Олега Сенцова відбудеться в Одесі у день його народження

11.07.2017

13 липня 2017 року, о 21:30 в одеському «Зеленому театрі» під відкритим небом відбудеться спеціальний показ документального фільму «Процес» Аскольда Курова, приурочений до дня народження його головного героя – українського режисера Олега Сенцова.

Вхід на показ – вільний.

Свій 41-ий день народження Олег Сенцов відзначає у російській в'язниці – після анексії Криму Росією режисера було заарештовано ФСБ, звинувачено у плануванні терактів і вивезено до Москви. Після року в ув'язненні його засудили до 20 років колонії, незважаючи на свідчення звинувачення, що були дані під тиском, та відсутність доказів. Олег Сенцов не визнав своєї провини.

До звільнення режисера і активіста неодноразово закликала світова громадськість – так, із відкритим зверненням до влади Російської Федерації зверталася Європейська кіноакадемія, її голова Вім Вендерс, режисери Педро Альмодовар, Аґнешка Голланд, Кен Лоуч та багато інших.

«Процес» Аскольда Курова розповідає про суд над Олегом Сенцовим і спроби сім'ї, друзів та адвокатів звільнити режисера з в'язниці. Назва стрічки – «Процес» – відсилає до кафкіанської абсурдності подій, показуючи, як у тоталітарній державі жертвою бюрократичної машини може стати будь-яка людина.

Фільм демонструється мовою оригіналу з англійськими субтитрами.

Організатори події також закликають усіх небайдужих надсилати листи Олегу й підтримувати його сім'ю через сайт solidarityua.info.

Міжнародна прем'єра фільму відбулася у позаконкурсній програмі на 67-му Берлінському кінофестивалі.

Українські глядачі вперше побачили стрічку у рамках Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

13 липня 2017 року українського режисера підтримають не лише в Одесі – покази фільму Аскольда Курова відбудуться на понад 20 локаціях у Києві, Вінниці, Запоріжжі, Ізюмі, Костянтинівці, Львові, Рівному, Сєвєродонецьку та інших містах.

Вхід на сеанси безкоштовний.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.