f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Оголошено програму секції «Спеціальні покази» ОМКФ–2017

08.07.2017

В рамках позаконкурсної програми «Спеціальні покази» 8-го ОМКФ свої кінороботи представлять Крістіан Петцольд, Сібель Кекіллі, Аґнєшка Голланд, Римма Зюбіна, Євгеній Гальперін та інші зіркові гості фестивалю.

Голова журі німецький режисер Крістіан Петцольд презентує на 8-му ОМКФ власну стрічку «Внутрішня безпека» про сімейну пару з дочкою-підлітком, які раніше вели терористичну діяльність, і вже багато років перебувають у підпіллі. Сім'я намагається отримати можливість хоч би якогось легального статусу в Португалії, але через необачність всі їхні плани руйнуються.

«Чужа» (реж. Фео Аладаґ). Це історія про Умай – жінку, народжену в Німеччині, яка залишає деспотичного чоловіка в Стамбулі і забирає з собою сина Джема. Вона сподівається на краще життя зі своєю сім'єю в Берліні, однак її несподіваний приїзд призводить до глибокого конфлікту. Стрічку представить член журі Міжнародного конкурсу німецька актриса Сібель Кекіллі, яка зіграла у фільмі головну роль.

Ще один представник журі Міжнародного конкурсу кінокомпозитор Євген Гальперін розповість перед сеансом про свою роботу у французькій драмі «Людина, яка хотіла жити по-своєму» (реж. Ерік Лартіґо). Головну роль в картині зіграв Ромен Дюрі. Центральний герой Поль – співробітник однієї з адвокатських контор Парижа з великою зарплатнею і великим будинком, красивою дружиною і двома синами. Однак незабаром Поль дізнається, що його дружина зраджує йому з місцевим фотографом. Сліпа лють штовхає Поля на безрозсудний вчинок. Стоячи над трупом коханця, він розуміє, що його красиве благополучне життя в минулому.

Українсько-словацька стрічка «Межа» режисера Петера Беб’яка – це кримінальний трилер про контрабанду на кордоні між Україною та Словаччиною. Картину представить українська акторка, член журі Міжнародного конкурсу Римма Зюбіна, яка зіграла одну з головних ролей в цьому фільмі. Минулого року фільм за її участю «Гніздо горлиці» став переможцем в Національній конкурсній програмі ОМКФ.

Румунська комедія «Про равликів і людей» (реж. Тудор Джіурдіжу – член журі Міжнародного конкурсу ОМКФ-2017) розповість про те, як в маленькому містечку Мущел в Румунії збанкрутувала Державна фабрика ARO, яку приватизують вже за тиждень. Покупець – французька компанія – повідомляє працівникам, що заклад перепрофілюють на ... равликовий консервний завод. Голова профспілки, відчайдушно шукає вихід із ситуації і придумує божевільну ідею.

Голова Правління Європейської кіноакадемії та тричі номінант на премію «Оскар» Аґнєшка Голланд представить свою режисерську роботу «Слід звіра», продюсером якої виступив польський режисер і сценарист Кшиштоф Зануссі. Кримінальна драма розповідає про пенсіонерку, яка живе в маленькому гірському селі на чесько-польському кордоні. Вона знає все про дику природу і ліси навколо її будинку. І коли в окрузі починають відбуватися загадкові вбивства, вона впевнена, що знає хто або що вбиває людей. Але жінці похилого віку ніхто не вірить, навіть поліція… Також стрічка буде представлена у секції «Фестиваль фестивалів».

Також на фестивалі відбудеться всеукраїнська прем’єра стрічки «Учень» російського режисера Кірілла Сєрєбрєннікова. Це історія про Веніаміна, який вважає, що світ влаштований неправильно. Хлопчику здається, що він знає все про моральні норми. Його поведінка стає серйозним випробуванням для оточуючих. Веніамін вступає в бій за свої переконання. Головним його опонентом стає вчителька біології Олена Краснова. Чим закінчиться ця дуель і де межа між мораллю і нетерпимістю, свободою і вседозволеністю?

Офіційна інформація