f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Оголошено зоряні гала-премʼєри 8-го Одеського МКФ

08.07.2017

У позаконкурсній секції «Гала-прем'єри» ОМКФ–2017 покажуть фільм-претендент на «Золоту пальмову гілку» 70-го Каннського кінофестивалю українського режисера Сергія Лозниці «Лагідна», анімаційний повнометражний фільм про життя і загадкову смерть художника Вінсента Ван Гога «З любов'ю, Вінсент», українську комедію «Ржака» від режисера Дмитра Томашпольського, еротичний трилер Франсуа Озона «Подвійний коханець», кримінальну драму братів Сафді «Гарні часи» із Робертом Паттінсоном у головній ролі, а також французьку романтичну комедію з П'єром Рішаром у головній ролі «Містер Штейн іде в онлайн».

Фільм «Лагідна» був претендентом на «Золоту пальмову гілку» 70-го Каннського кінофестивалю. Стрічку знято українським режисером Сергієм Лозницею, якого надихнула однойменна повість Достоєвського. У творі класика розповідається про жінку, яка через безгрошів'я виходить за лихваря. На екрані ж змінюються часові межі – історія з 19 століття переноситься в наш час, – але незмінною залишається тема жіночої долі. «Лагідна» отримала бурхливу реакцію кінокритиків, які назвали фільм безкомпромісною і потужною картиною, стрічкою, яка фіксує кафкіанську реальність.

Ще один фільм з основної конкурсної програми 70-го Каннського кінофестивалю, який буде представлено в цьому році у рамках «Гала-прем'єр» на Одеському кінофестивалі, – кримінальна драма «Гарні часи» від американських режисерів братів Бена і Джошуа Сефді з Робертом Паттінсоном у головній ролі («Сутінки», «Пам'ятай мене»). У Каннах фільм отримав нагороду за найкращій саундтрек, а також Приз журі асоціації сінефілів. Сюжет розгортається навколо невдалого пограбування банку, після якого молодший брат головного героя потрапляє до в'язниці. Старшому доводиться відправитися у химерну одісею, повну насильства і хаосу: у нього є одна ніч, щоб спробувати обігнати час і врятувати себе і брата від загибелі.

«З любов'ю, Вінсент», режисери фільму Дорота Кобеля і Х'ю Велчман, – це перший у світі повністю намальований вручну олійними фарбами на полотні анімаційний повнометражний фільм. Він розповідає історію живописця Вінсента Ван Гога. Фільм заснований на 120-ти відомих картинах Ван Гога. Одна секунда фільму складається з 12 картин. За основу сценарію для фільму було взято близько 800 листів Вінсента Ван Гога, написаних у різні часи друзям і рідним. Крім самого Вінсента головними героями фільму стануть персонажі картин художника. Їх адаптували і зіграли зірки британського кіно: Сірша Ронан, Ейдан Тернер, Дуглас Бут, Хелен МакКрорі, Елінор Томлінсон, Кріс О'Дауд. Над створенням фільму в Польщі працювали близько ста європейських художників, здатних малювати в техніці Ван Гога, в тому числі художники з України.

«Ржака» – українська комедія від режисера Дмитра Томашпольського. Відомого режисера артхаусу змушують зняти комедію. Його вб'ють, якщо він не змусить іржати, як коней спеціально відібраних дванадцять експертів. Але як це зробити, якщо в твоєму розпорядженні тільки хвора клоунесса і клоун-невдаха, якого вигнали з училища за профнепридатність?

Еротичний трилер «Подвійний коханець» від французького режисера Франсуа Озона («Молода і прекрасна», «Франц», «8 жінок») – це історія про молоду француженку Хлое, яка страждає від депресії. Дівчина звертається за допомогою до привабливого психотерапевта Пола, і результат лікування перевершує всі очікування: відносини виходять за рамки робочих, Хлоя закохується в доктора і погоджується жити разом. Однак у Пола є власні секрети, розкривати які він не поспішає. Картина також брала участь в офіційній програмі 70-го Каннського кінофестивалю. На Одеському кінофестивалі неодноразово демонструвалися кінострічки Франсуа Озона. Його фільми позначені гострою сатирою і вільними поглядами на людську сексуальність.

І ще один французький фільм з-поміж «Гала-прем'єр» – «Містер Штейн іде в онлайн» із П'єром Рішаром у головній ролі. Фільм розповідає про чоловіка в похилому віці, який намагається навчитися користуватися комп'ютером. Його увагу привертає сайт знайомств, де він створює профіль, трохи прикрасивши деталі і зменшивши вік на кілька десятків років. Несподівано молода дівчина призначає йому побачення! П'єр Рішар, не розгубившись, домовляється зі своїм молодим учителем комп'ютерної грамотності, що він піде на побачення замість нього. Як уникнути викриття при особистій зустрічі? Смішний любовний трикутник з абсолютно нетривіальним розвитком подій.

Офіційна інформація

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.