f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Спеціальні покази кінострічок від зіркових гостей ОМКФ–2017

07.07.2017

В рамках 8-го Одеського МКФ відбудеться низка спеціальних показів від гостей фестивалю.

Будуть продемонстровані такі стрічки...

«Школа №3» (Україна, Німеччина, 2016, реж. Ліза Сміт та Ґеорґ Жено). Документальну роботу про долі триндцяти школярів з Миколаївки, яким довелось пережити війну на Донбасі, на Одеському кінофестивалі представить автор сценарію стрічки та член журі Національного конкурсу Наталія Ворожбит. На ОМКФ відбудеться українська прем’єра картини після перемоги «Школи №3» у конкурсній програмі 67-го Берлінале у секції Generation 14 plus.

«Мандарини» (Естонія, Грузія, 2013). Член журі Національного конкурсу режисер Заза Урушадзе зняв стрічку за власним сценарієм і представить її на ОМКФ. Фільм був номінований на «Оскар» та «Золотий глобус». Історія про двух естонців, що опинилися у центрі грузино-абхазького конфлікту 1992 року. Невелике поселенню спорожніло, лишилися тільки Іво та Марґус. Вони вирощують мандарини та хочуть дочекатися врожаю. Замість цього їм доведеться рятувати поранених на чужій війні в епіцентрі подій.

Стрічку «Окупація» (Україна, 2017, реж. Марк Гаммонд) про повстанців Холодного Яру було знято за участі Одеської кіностудії. 1920 рік. Більшовистська окупація України. Найбільш активний спротив радянській владі чинить самопроголошена Холодноярська республіка. Москва намагається дискредитувати повстанський рух в очах свтової спільноти і запрошує до України іноземних журналістів, які мають представити світу холодноярських отаманів як бандитів та погромників.

Робота «5 терапія» (Україна, 2016, реж. Аліса Павловська) про те, як наркозалежний злочинець радикально змінює своє життя та стає поетом. Це історія висхідної одеської арт-зірки, лідера неформального руху КПД Стаса Домбровського, розказана ним самим. На фестивалі «П’яту терапію» представить творча група фільму.

«Шахта №8» (Естонія, Україна, 2010) – документальна картина члена журі Конкурсу європейських документальних фільмів Маріанни Каат. Стрічка розповідає про невелике містечко Сніжне у Донецькій області. Колись квітуче шахтарське селище перетворилося на місце, де панує бідність. Події, що бачимо у картині, відбувалися ще до конфлікту на Донбасі, тепер місто перебуває під контролем військових формувань.

«Дім у полі» (Марокко, Катар, 2016). Документальну роботу про дорослішання двох дівчат у гірному селищі, де перетинаються традиції та нові віяння, представить її автор та режисер, член журі Конкурсу європейських документальних фільмів Тала Хадід. Цього року стрічка вже завоювала нагороди на фестивалях у Мілані та Гонконзі.

«Сире» (Франція, Бельгія, 2016, реж. Жулія Дукурно). Фільм отримав премію ФІПРЕССІ на Каннському кінофестивалі. На ОМКФ він також буде показаний у секції «Диво-жінки». Представляє стрічку арт-директор паралельної секції Каннського кінофестивалю, член журі Національного конкурсу Шарль Тессон. У одній ветеринарній школі є традиція – проводити ритуал поїдання сирого м’яса. Молода вегетеріанка, пересилюючи себе, проходить крізь це випробування і розуміє, що не може пручатися бажанню їсти сире м’ясо.

«З любовю, Вінсент» (Великобританія, Польща, 2017, реж. Д. Кобєля, Г. Велчмен). Картину про життя та загадкову смерть Вінсента Ван Гога представить виконавець головної ролі, член журі Національної конкурсної програми Ейдан Тернер. Фільм також буде показано у секції «Гала-прем’єри».

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.