f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Docudays UA на 8-му ОМКФ. Про майбутні документальні премʼєри України

07.07.2017

18 липня 2017 року в рамках індустріальної секції Одеського кінофестивалю Docudays UA запрошує на DOCS IN PROGRESS. Тут буде презентовано єдине в Україні видання-каталог документалістики та розказано про українські неігрові проекти, що нині перебувають на різних етапах виробництва.

Мова йтиме про п'ять фільмів молодих українських документалістів. А саме: «Дельта» Олександра Течинського, «Музей» Катерини Горностай, «Тато мамин брат» Вадима Ількова та учасників міжнародної програми DocWorks: UA/UK «Великий прискорювач» Олексія Радинського та «Underwater» Оксани Казьміної.

В Одесі автор(к)и особисто розкажуть про свої проекти та покажуть перші матеріали майбутніх фільмів.

Історія-подорож однієї родини – «Тато мамин брат». Вона маневрує між соціальним дном та глибинами богемного життя. Художник та співак Толік, його сестра Аня та племінниця Катя продираються крізь крайнощі сучасного міста, від травесті-вечірок до психічної лікарні.

У фільмі «Дельта» постає питання: чи всі ми тут в одній пастці? Ми бачимо героїв, які перебувають ніби в позачассі й головне завдання яких – не згинути в тумані, не піти під лід і не втрапити у власні капкани.

Своєю чергою, фільм «Музей» розповідає про працівників Київського музею природничої історії, які вірні своїй роботі вже понад 50 років. І найголовніше для них не те, що твоя робота надважлива чи змінює світ, а те, що ти нею гориш. А стрічка «Великий прискорювач» – своєрідне есе, несподіваний погляд на академіка Віктора Глушкова, який винайшов Інтернет. Авторка ж проекту «Underwater» шукатиме відповідь на питання, чому художниця Антігона спалила всі свої роботи й почала знімати похмурі фільми в жанрі порнохоррор.

«Багато історій, що народилися або розвинулися на нашому фестивалі, тепер пітчінгуються в Держкіно та представлені в програмах європейських і українських фестивалів. Наприклад, у програмі національного конкурсу ОМКФ покажуть «Ленінопад» Світлани Шимко, який було створено в рамках нашого конкурсу «The Guardian прямує в Україну», – розповідає Дар'я Бассель, програмна координаторка Docudays UA. – Майбутній рік української документалістики буде не менш багатим на яскраві прем'єри. Ми зібрали найцікавіші, на нашу думку, проекти, які нині є на різних етапах виробництва, і представимо їх професійній аудиторії в Одесі. Зараз наша діяльність щодо підтримки молодих режисерів/ок оформилася в окрему секцію – DOCU/PRO. Ми проводимо майстер-класи від українських та європейських професіоналів, пітчинг для документалістів. Каталог українських документальних проектів – також частина нашої індустріальної секції».

Подати проект до каталогу можна до 28 липня 2017 року. Уже два роки поспіль презентації цього видання відбувалися на таких потужних кінофорумах, як британський Sheffield Doc/Fest, німецький DOK Leipzig, фестиваль документального кіно в Їглаві та Visions du Réel у Ніоні.

Презентація DOCS IN PROGRESS відбудеться 18 липня 2017 року, з 14:00 до 15:30 у приміщенні Одеської кіностудії (Французький Бульвар, 33).

Вхід – за умовами акредитації індустріальної секції ОМКФ.

На фото: кадр із фільму «Тато мамин брат» Вадима Ількова

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.