f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Оголошено ​​спеціальну програму 8-го ОМКФ «ОМКФ дітям: спільно з "Чілдрен Кінофестом"»

07.07.2017

8-й Одеський міжнародний кінофестиваль і Фестиваль мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест» представляють спільну дитячу програму. В Одесі буде показано фільми-учасники міжнародної конкурсної програми «Чілдрен Кінофесту–2017», колекцію картин засновників кінематографа братів Люм'єрів, а також 10 короткометражних українських фільмів, знятих дітьми 7–14 років.

Зокрема, у програмі буде представлено такі стрічки:

  • Фільм-переможець «Чілдрен Кінофесту 2017» – «Моллі Мун і чарівний підручник гіпнозу» з Великої Британії. Картина Крістофера Н. Роулі стала екранізацією бестселера англійської письменниці Джорджії Бінг. Життя юної героїні складно назвати щасливим, та одного разу до її до рук потрапляє стара таємнича книга з гіпнозу. Відтак Моллі відкриває у собі здібність змушувати людей робити все, що вона захоче.
  • Драма про дорослішання «Люблю тебе, мамо» латвійського режисера Яніса Нордса отримала премію дитячої секції Generation Kplus Берлінського кінофестивалю й була висунута від Латвії на здобуття премії «Оскар» за найкращий фільм іноземною мовою. Картина розповідає про тринадцятирічного школяра і його маму. Це повчальна історія про те, як маленька брехня може призвести до серйозних наслідків.
  • Фентезі «Хлопчик у золотих штанях» Елли Лемхаген, ко-продукція Швеції й Данії, отримало головний приз глядацького журі на фестивалі Cinekid в Амстердамі. За сюжетом, до двох хлопчаків потрапляють чужі старі штани, у яких виявляється дивовижна властивість – кожен раз, засовуючи руку до правої кишені, герої знаходять там грошову купюру.

Також до фестивальної програми увійшла добірка «Люм'єри!» – 108 відреставрованих короткометражних фільмів братів Люм'єрів. Саме вони у 1895 році винайшли сінематограф-машину, створили перший у світі фільм і познайомили глядачів з мистецтвом кіно. Добірку склав і прокоментував директор Каннського кінофестивалю та Інституту братів Люм'єрів у Ліоні Тьєррі Фремо.

У рамках фестивалю також відбудеться гала-показ 10-ти короткометражних фільмів-фіналістів національного конкурсу «Чілдрен Кінофесту». Автори картин – молоді люди у віці від 7 до 14 років. Десятку фіналістів було відібрано серед 130 заявок з усієї України, а переможцем конкурсу стала робота «Як завести котеня» 7-річної режисерки Поліни Шевченко з Дніпра.

Доступ на покази здійснюється за бейджами та квитками. Квитки можна придбати у касах Фестивального палацу або Фестивального центру «Родина» за спеціальною ціною 50 грн.

Місія фестивалю «Чілдрен Кінофест» – популяризація мистецтва кіно, розвиток традиції сімейних походів до кінотеатру, просування європейських цінностей, підтримка дітей з вразливих соціальних груп. У 2017 році кінофестиваль відбувся в 4-й раз і охопив 20 міст України, а покази відвідало 40 тисяч глядачів.

У 2018 році «Чілдрен Кінофест» відбудеться з 25 травня по 3 червня.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.