f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Полтавський телеканал «Лтава» презентував документальний фільм «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас і Микола Куліш»

07.07.2017

Полтавський телеканал «Лтава» презентував документальний фільм Наталії Іванченко та Дмитра Старікова «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас і Микола Куліш».

Стрічка є другим фільмом у циклі «Соловецькі в’язні з України». У фільмі йдеться про долю режисера Леся Курбаса і драматурга Миколи Куліша. зустріч яких змінила український театр ХХ століття.

«У новаторських формах, ідеях їхніх вистав вперше заговорила правда про радянську систему. Театральний тріумф став початком кінця: і для цих двох геніальних митців, і для театру «Березіль». Комуністична влада не пробачала українського патріотизму. Вирок системи – Соловки… і знищений пласт культури, що увійде в історію як "Розстріляне українське відродження"», – йдеться в анонсі стрічки.

Режисери-постановники фільму – Наталія Іванченко, Дмитро Старіков. Автори сценарію – Ольга Ніколенко, Наталія Іванченко. Оператори-постановники – Дмитро Старіков, Максим Старіков. Монтаж і комп’ютерний дизайн – Олена Шарбенко. Звукорежисер – Петро Сливка. Продюсер – Наталія Іванченко.

Роль Леся Курбаса зіграв Богдан Чернявський, Миколи Куліша – Володимир Самойліченко.

Виробництвом документального фільму опікувалося ПАТ НСТУ «Полтавська регіональна дирекція "Лтава"».

Прем’єра фільму «Соловецькі в’язні з України. Лесь Курбас і Микола Куліш» на телеканалі «Лтава» відбулася 25 лютого 2017 року. Також стрічку було продемонстровано 21 травня 2017 року, у День пам’яті жертв політичних репресій – спільно із першим фільмом циклу.

Перший фільм циклу «Соловецькі в’язні з України» вийшов у 2011 році і був присвячений поету, перекладачу, літературному критикові Миколі Зерову.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.