f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Завершено зйомки першої серії анімаційного серіалу «Козаки. Навколо світу»

07.07.2017

Державна студія «Українська студія анімаційних фільмів» завершила зйомки першої серії анімаційного серіалу «Козаки. Навколо світу», який виробляють за підтримки Державного агентства України з питань кіно, інформує «Детектор медіа».

Анімаційний фільм розрахований на глядачів віком 4–12 років і розповідає про трьох героїв – Тура, Грая та Ока, які подорожують по світу.

Режисер Марина Медвідь повідомила, що анімаційний серіал відкриває дітям культуру інших країн: «У кожній є ключовою персонаж-тварина, яка уособлює країну прибуття героїв. Наприклад, в Австралії це буде пелікан. Також показані знакові винаходи австралійців: бумеранг, віндсерфінг, стрибки з мотузкою. Так як серіал жартівливий, то винаходять їх українські казаки».

Створення першої серії анімаційного серіалу перейшло в монтажно-тонувальний період. Саундтрек до нього «Козак містом йшов» написав гурт «Козак system».

«Нам дуже приємно, що чудовий анімаційний фільм про козаків родом ще з мого дитинства отримав нове життя і продовження в сучасній Україні, і ми з козаками маємо до цього безпосереднє відношення, написавши саундтрек. Я б дуже хотів, щоб наші діти полюбили цю сучасну версію пригод козаків, закохалися б в цей мультик так, як ми були зачаровані попередніми версіями цього безперечного шедевра, створеного Володимиром Дахном та Едуардом Киричем», – сказав фронтмен групи Іван Леньо.

Анімаційний серіал «Козаки. Навколо світу» став переможцем Четвертого конкурсного відбору кінопроектів Держкіно, що відбувся в 2012 році. Контракт на його виробництво був підписаний наприкінці 2015 року. Загальний хронометраж анімаційного фільму – 39 хвилин, він має три епізоди по 13 хвилин. Прем'єра відбудеться в кінці 2017 року.

Вперше анімаційний фільм про запорізьких козаків з'явився на екрані в 1967 році. Його створили режисер Володимир Дахно і художник-постановник Едуард Кирич на студії «Київнаукфільм». Пан Кирич працює над серіалом досі. За п'ятдесят років було створено 10 циклів про трьох козаків.

«Детектор медіа», 24 травня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.