f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Остап Ступка: Російські артисти знімаються в Україні, не отримуючи дозволу на роботу

06.07.2017

Народний артист України Остап Ступка заявив, що ухвалення закону про мовні квоти на телебаченні сприятиме тому, що українські актори отримають більше можливостей реалізовуватися в українському медіа-просторі рідною мовою. Водночас він висловив думку, що праця російських артистів на зйомках в Україні вимагає законодавчого регулювання, передає «Детектор медіа».

Про це він сказав в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Остап Ступка впевнений, що закон про мовні квоти тягне за собою скорочення кількості російських акторів, які зараз знімаються в Україні, в Києві. За його словами, на зйомках на території України задіяні 100-120 артистів з Росії одночасно.

«На перший рік війни трохи стидалися запрошувати. А зараз взагалі не стидаються. Відповідно 100 українських акторів або 120 втрачають роботу. Тому цей закон – це такий ланцюжок, який тягне за собою дуже багато проблем стосовно україномовного продукту на телебаченні, зокрема зайнятості українських акторів на тому ж таки телебаченні. Тому тут мають запрацювати профспілки, яких немає. Український актор абсолютно не захищений», – зазначив актор.

Він нагадав, що у Російської Федерації громадянин іншої держави може почати працювати, тільки отримавши дозвіл на роботу.

«Звичайно, у Російської Федерації можна взяти приклад, тому що у них є таке прекрасне положення, як дозвіл на роботу. Бо щоб там зніматися іноземцю, треба дозвіл на роботу, який коштує грошей. Чому б нам не зробити, щоб був дозвіл на роботу, і не знімати по 10-15 чоловік російських акторів в українських серіалах, а зробити теж якийсь ліміт – одна людина, дві, але за яку платилися б немаленькі гроші, які у свою чергу йшли б на розвиток українського кінематографу», – запропонував Остап Ступка.

Він також сказав, що не знає, чи існує у Росії ліміт щодо українських акторів.

«На рахунок ліміту – не знаю. Але засідає комісія і розглядають: дозволимо працювати чи не дозволимо. Отака є позиція. І це не тільки в Росії. У США, наприклад. Це також стосується театру. Бо я пам’ятаю, як ми колись з батьком їздили на гастролі з виставою «Записки божевільного» за Миколою Гоголем. Для того, щоб зайняти на два тижні американську сцену у Нью-Йорку, ми чекали на дозвіл місцевих профспілок три місяці, щоб приїхати на гастролі. Бо коли ми там перебуваємо два тижні, ми в них, так би мовити, забираємо місце роботи і кавальчик хліба. Тому ці всі речі мають на законодавчому рівні запрацювати цивілізовано. Бо наразі в нас зараз такого немає», – підсумував актор.

«Детектор медіа», 27 травня 2017 року

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.