f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Компанія Star Media зняла для російського «Первого канала» серіал про досягнення «забутих вождів»

06.07.2017

У травні 2017 року в ефірі російського «Первого каналa» розпочався показ документального серіалу «Страна Советов. Забытые вожди», виготовленого на замовлення Міністерства культури Росії силами Військово-історичного товариства РФ та українсько-російської кіностудії Star Media, інформує «Детектор медіа».

«Страна Советов. Забытые вожди» – документальний історичний цикл з семи фільмів, який був знятий на замовлення Міністерства культури Росії. Міністр культури РФ Володимир Мединський очолює також вже згадане Військово-історичне товариство. Герої серіалу – Фелікс Дзержинський, В'ячеслав Молотов, Климент Ворошилов, Семен Будьонний, Андрій Жданов, Віктор Абакумов. Перший фільм циклу – про Лаврентія Берію.

«Документально-історичний цикл фільмів під робочою назвою «Страна Советов. Забытые вожди» – це проект, що розповідає про ключові фігури в керівництві Радянського Союзу в період з 1917 по 1953 роки. Фелікс Дзержинський, Климент Ворошилов, Семен Будьонний, В'ячеслав Молотов, Андрій Жданов, Віктор Абакумов, Лаврентій Берія. Їх імена відомі всій країні і сьогодні. Але мало хто пам'ятає, як саме ці постаті увійшли в історію; що зробили для своєї держави. Герої циклу перебували в безодні громадянського протистояння і соціальних потрясінь, вони змінювали хід історії. В їх честь називали міста, вулиці і гірські вершини, їм зводили пам'ятники, про їхні звитяги розповідали в школах, але вони не могли знати, що через роки їх біографії піддадуться ретельній редактурі, а всі досягнення будуть піддані забуттю», – анонсує цикл фільмів кіностудія Star Media на своєму сайті.

Рік випуску циклу – 2016. Продюсери – Валерій Бабич, Влад Ряшин. Режисер Павло Сергацков. Жанр – історична реконструкція.

Автор сценарію фільму про Лаврентія Берію в телесеріалі «Страна Советов. Забытые вожди» – Олександр Колпакіді, який взяв участь у дискусії щодо цього документального циклу на «Радіо Свобода». Він повідомив, що йому як сценаристу не ставили завдання.

«Очевидно, знаючи мої погляди на радянську епоху, вони, мабуть, тому саме до мене звернулися. Я замовника в очі не бачив, по телефону з ними спілкувався. Мединського не знаю, режисера не бачив. Мені зателефонували, сказали: напиши текст. Я текст написав, надіслав. Наскільки я розумію, близько до тексту вони зняли. Найцікавіше в цій історії, що це було дуже давно – щонайменше два роки тому було знято. Тому не думаю, що тут йдеться про якесь держзамовлення», – розповів Олександр Колпакіді.

Він також заявив, що не виконував завдання провести реабілітацію Лаврентія Берії.

«Безумовно, не завдання. І взагалі, я особисто взагалі не розумію, навіщо потрібна якась реабілітація Берії, яка реабілітація потрібна декабристам, яка реабілітація потрібна Радищеву, яка реабілітація потрібна народовольцям? Смішно. Історія вже реабілітувала. Реакція на цей фільм в мережах стовідсотково позитивна. Усі, хто пише, блогери та інші, вони його всі розхвалюють, кажуть, що нарешті дізналися правду, нарешті історія показана, у всій повноті картина», – заявив сценарист.

«Детектор медіа», 27 травня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.