f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

8-ий Одеський МКФ оголосив склад журі Національного конкурсу

01.07.2017

8-ий Одеський МКФ оголосив склад журі Національної конкурсної програми. Оцінювати роботу українських кінематографістів будуть Ейдан Тернер, Наталія Ворожбит, Шарль Тессон і Заза Урушадзе.

Ірландський актор Ейдан Тернер у 2008 році дебютував з головною роллю у фільмі «Тривога» (режисер Жерар Стембрідж), знімався в таких проектах – «Відчайдушні романтики», «Тюдори», «І нікого не стало», «Полдарк», «Бути людиною». Всесвітньо відомим актор став після ролі гнома Кілі у трилогії режисера Пітера Джексона «Хоббіт». Ейдан Тернер також став головним героєм іміджевого ролика 8-го ОМКФ.

Наталія Ворожбит – український драматург-представник напряму «нова драма», режисер, сценарист, співзасновник проекту «Театр переселенця». Документальна постановка «Миколаївка» Наталії Ворожбит та Георга Жено була взята за основу фільму «Школа №3» (режисери Георг Жено та Єлизавета Сміт), що отримав Гран-прі паралельного конкурсу Berlinale Generation 14 plus 67-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Наталія Ворожбит також є сценаристом стрічки «Кіборги» (режисер Ахтем Сеітаблаєв) та фільму «Ворошиловград» (режисер Ярослав Лодигін) за однойменним романом Сергія Жадана – картина створюється у копродукції України та Швейцарії. У 2013 році «Ворошиловград» був відзначений спеціальним дипломом від журі пітчингу 4-го ОМКФ.

Шарль Тессон – арт-директор паралельної секції «Тиждень критики» Каннського міжнародного кінофестивалю, професор університету Сорбонна в Парижі, де викладає кіномистецтво, історію та естетику. З 1979 по 2013 рік писав матеріали на кінотематику для французького журналу «Les Cahiers du cinéma», а в 1998–2003 роках був його редактором. Написав низку кінознавчих робіт, серед яких «Сатьяджит Рай» (1992), «Луїс Бунюель» (1995), «Акіра Куросава» (2008) та інші. З 2011 року є арт-директор програми «Тиждень критики» Каннського міжнародного кінофестивалю.

Заза Урушадзе – грузинський режисер, сценарист, продюсер. З 2001 року був головою експертної комісії Грузинського національного кіноцентру, а в 2002–2004 роках – його директором. Володар більше 10 нагород. Його робота «Мандарини» («Mandariinid», 2013) була відзначена на кінофестивалях в Єрусалимі (2014), Талліні (2013), Варшаві (2013), Мангайм-Гайдельберзі (2013), а також номінувалася на премії «Оскар» та «Золотий глобус» як найкращий фільм іноземною мовою.

Офіційна інформація

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.