f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Стасіс» – в індустріальній секції 52-го Карловарсього МКФ

01.07.2017

Дебютну повнометражну ігрову картину Мантаса Кведаравічюса «Стасіс», що створюється за підтримки Держкіно України, відібрано до конкурсу Eurimages LAB PROJECT@KVIFF 52-го Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах, повідомляє Держкіно.

«Стасіс» буде змагатися із сімома європейськими кінопроектами за грошову нагороду розміром 50 тис. євро.

Конкурс відбудеться в рамках індустріальної секції фестивалю з 2 по 5 липня 2017 року. Фільм представлятимуть режисер Мантас Кведаравічюс та копродюсери Наталія Лібет і Надія Турінцєв.

Картина базується на етнографічному дослідженні Мантаса Кведаравічюса, яке тривало 3 роки в Афінах, Одесі та Стамбулі. Українці, курди, суданці, греки з цих місць (сквотів, таємних кафе, підземних мечетей, борделів, закинутих заводів) та їхні розповіді лягли в основу сюжету фільму. Головні герої: Гаріп, Софія, Ібрагім та Анна, а також кримінальна й любовна історія, що пов’язує їх у фільмі, ведуть нас крізь сьогоденне життя в кожному з цих міст.

Спільне виробництво стрічки «Стасіс» здійснюють Литва, Україна та Франція. Бюджет картини становить 31 млн 350 тис. грн.

Держкіно України надає кінопроекту фінансову підтримку розміром 11 млн  599,5 тис. грн. 

Основною компанією-виробником фільму є «Студія Уляна Кім» (продюсер Уляна Кім), яка працює спільно з українською ESSE Production House (продюсери Віталій Шереметьєв і Наталія Лібет) та французькою Rouge International (продюсери Надія Турінцєв та Джулі Гайє), а також власною виробничою компанією Мантаса Кведаравічюса – Extimacy Films. 

Мантас Кведаравічюс є автором двох документальних фільмів, «Маріуполіс» та «Барзак» (Панорама Берлінале 2016 та 2011 років). Фільм «Стасіс» – це продовження його документальної роботи, ігрова кіновигадка. 

Перші кадри фільму, які будуть представлені на конкурсі Eurimages LAB PROJECT @ KVIFF, редагувались Петром Цимбалом. Оператор–постановник – В’ячеслав Цвєтков, звукорежисер – Андрій Нідзельський, художник-постановник – Юрій Григорович, композитор – Антон Байбаков спільно з гуртом «ДахаБраха».

Головні ролі виконують Рита Бурковська, Ганна Білоброва, Мехді Мохаммед та Гаріп Оездем.
 
Кінотеатральний реліз фільму запланований на 2018 рік.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.