f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

8-ий ОМКФ оголосив програму та склад журі Конкурсу європейських документальних фільмів

01.07.2017

8-ий Одеський МКФ оголосив програму та склад журі Конкурсу європейських документальних фільмів. У програмі конкурсу представлено 8 документальних фільмів, які оцінюватимуть Роман Бондарчук, Маріанна Каат і Тала Хадід.

До конкурсу увійшли два українські фільми – «Головна роль» Сергія Буковського і «Війна химер» Анастасії та Марії Старожицьких.

  • Документальний фільм Сергія Буковського «Головна роль», лауреат премії «Золота Дзиґа» в категорії «Найкращий документальний фільм», розповідає про маму режисера – кіноактрису Ніну Антонову
  • «Молода дівчина 90-та років» («Une jeune fille de 90 ans», Франція, реж. Валерія Бруні-Тедескі, Ян Корідіан) – історія про те, як у відділенні догляду за людьми похилого віку відомий хореограф Тьєррі Т’є Ньянг веде танцювальний гурток для пацієнтів із синдромом Альцгеймера.
  • «Бойс» («Beuys», Німеччина, реж. Андрес Фаєль) – фільм-номінант на «Золотого Ведмедя» Берлінського кінофестивалю–2017. Це документальна стрічка про великого німецького митця та головного теоретика постмодернізму Йозефа Бойса.
  • «Ніщовуд» («Nothingwood», Франція, Німеччина, реж. Соня Кронлунд). Стрічка була представлена у секції «Двотижневик режисерів» Каннського кінофестивалю–2017. Це надзвичайна історія, cповнена екстраординарними персонажами, від найпліднішого актора та режисера Афганістану (більш, ніж 100 картин).
  • «Поза завірюхою» («Hinter dem Schneesturm», Німеччина, реж. Левін Петер). Дідусь Левіна Петера був одним із солдатів Вермахту, дислокованих в Україні. Довгі розмови із дідом стають спробою режисера пролити світло на біографічні неточності.
  • «Принци між людьми» («Prince parmi les hommes», Франція, реж. Стефан Краснянський) – поетична стрічка про культуру ромського етносу, просякнута музикою, ідеями свободи та нестримною жагою до життя. На 8-му ОМКФ відбудеться світова прем’єра кінострічки.
  • «На мою думку» («Secondo me», Австрія, реж. Павел Кузуйок). Картина про трьох гардеробників із трьох європейських оперних театрів: Віденської державної опери, «Ла Скала» в Мілані та Одеського театру опери і балету.
  • «Війна химер» («The War of Chimeras», Україна, реж. Анастасія Старожицька, Марія Старожицька). Історія про війну, кохання та смерть, відзнята її безпосередніми учасниками. Він пішов добровольцем, вона поїхала туди, звідки щойно пішла війна.

Оцінюватимуть роботи Роман Бондарчук, Маріанна Каат і Тала Хадід.

Роман Бондарчук (Україна) – режисер, сценарист, арт-директор кінофестивалю Docudays UA. У 2016 році його документальна картина «Українські шерифи» була висунута від України на премію «Оскар», а роком раніше стрічка отримала спеціальний приз журі в основному конкурсі Амстердамського міжнародного фестивалю документальних фільмів. «Українські шерифи» також були показані на 7-му ОМКФ у програмі «Фестиваль фестивалів»

Маріанна Каат (Естонія) – визнаний у світі продюсер і режисер, один із найуспішніших естонських документалістів, член Європейської мережі документального кіно (EDN) та Союзу кінематографістів Естонії, викладач Baltic Film and Media School.

Тала Хадід (Велика Британія) – режисер і сценарист. На Берлінському кінофестивалі у 2017 році відбулася прем’єра її стрічки «Будинок у полях» (House in the Fields). Картина вже встигла отримати премію Firebird за найкращий документальний фільм на Міжнародному кінофестивалі в Гонконзі та стати лауреатом премії Commune di Milano за найкращий фільм на кінофестивалі FCAAL у Мілані.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.