f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Показ фільму Михаїла Кауфмана «Небувалий похід» стане спеціальною подією 8-го Одеського МКФ

01.07.2017

Спеціальною подією 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю стане показ у «Зеленому театрі Stella Artois» незаслужено забутого авангардистського шедевру Михаїла Кауфмана «Небувалий похід» у музичному супроводі Антона Байбакова.

Захід проводиться спільно із Національним центром Олександра Довженка.

«Небувалий похід» (1931) Михаїла Кауфмана – «людини з кіноапаратом» і співавтора великого Дзиґи Вертова – десятиліття пролежав в архівах. Цей сміливий кіноексперимент був повернутий в культурний обіг лише 2015 року зусиллями Національного центру Олександра Довженка, на замовлення якого композитор Антон Байбаков написав сучасний музичний супровід до фільму.

Кінострічка розповідає про рух «двадцятип’ятитисячників» – робітників, направлених комуністичною партією в 1929 році на підйом села. Фільм знімався в одному з найбільших радгоспів свого часу «Гігант», на Харківському тракторному заводі та Чорноморському флоті в Севастополі.

«Небувалий похід» – остання робота авангардистської школи кіноків в Україні. Творчі шляхи Михаїла Кауфмана і Дзиґи Вертова розійшлися після «Людини з кіноапаратом» (1929). З частини відзнятого матеріалу Михаїл Кауфман змонтував власний фільм «Навесні» (1929). «Небувалий похід» – його наступна робота, створена в атмосфері початку реакції та неприязного ставлення кінокритики до «естетизування машин» та «неігровізму» кіноків.

Злидням тогочасного українського села Михаїл Кауфман протиставляє геометричний ритм механізованих заводів. Колективізація у фільмі йде пліч-о-пліч з індустріалізацією, а от наступним етапом «небувалого походу» в останніх кадрах фільму зображена мілітаризація. «Небувалий похід» – парадоксальний фільм, який показує село того часу так, як звикли репрезентувати місто, і попри свою тотально агітаційну форму, компілює індустріальне захоплення Дзиґи Вертова з пантеїстичною м’якістю Олександра Довженка.

Кіноперформанс відбудеться на новій локації ОМКФ – у «Зеленому театру Stella Artois». Захід пройде у живому музичному супроводі колективу Антона Байбакова – кінокомпозитора, автора музики до десятка українських стрічок, що співпрацює з такими відомими українськими музикантами, як «ДахаБраха», Катя Chilly та ін. Для Антона Байбакова це вже не перший проект із озвучення німих фільмів. У 2014 році, в рамках проекту Довженко-Центру «Коло Дзиґи», він створив саундтрек до фільму «Одинадцятий» Дзиґи Вертова.

Офіційна інформація

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали:

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда