f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Показ фільму Михаїла Кауфмана «Небувалий похід» стане спеціальною подією 8-го Одеського МКФ

01.07.2017

Спеціальною подією 8-го Одеського міжнародного кінофестивалю стане показ у «Зеленому театрі Stella Artois» незаслужено забутого авангардистського шедевру Михаїла Кауфмана «Небувалий похід» у музичному супроводі Антона Байбакова.

Захід проводиться спільно із Національним центром Олександра Довженка.

«Небувалий похід» (1931) Михаїла Кауфмана – «людини з кіноапаратом» і співавтора великого Дзиґи Вертова – десятиліття пролежав в архівах. Цей сміливий кіноексперимент був повернутий в культурний обіг лише 2015 року зусиллями Національного центру Олександра Довженка, на замовлення якого композитор Антон Байбаков написав сучасний музичний супровід до фільму.

Кінострічка розповідає про рух «двадцятип’ятитисячників» – робітників, направлених комуністичною партією в 1929 році на підйом села. Фільм знімався в одному з найбільших радгоспів свого часу «Гігант», на Харківському тракторному заводі та Чорноморському флоті в Севастополі.

«Небувалий похід» – остання робота авангардистської школи кіноків в Україні. Творчі шляхи Михаїла Кауфмана і Дзиґи Вертова розійшлися після «Людини з кіноапаратом» (1929). З частини відзнятого матеріалу Михаїл Кауфман змонтував власний фільм «Навесні» (1929). «Небувалий похід» – його наступна робота, створена в атмосфері початку реакції та неприязного ставлення кінокритики до «естетизування машин» та «неігровізму» кіноків.

Злидням тогочасного українського села Михаїл Кауфман протиставляє геометричний ритм механізованих заводів. Колективізація у фільмі йде пліч-о-пліч з індустріалізацією, а от наступним етапом «небувалого походу» в останніх кадрах фільму зображена мілітаризація. «Небувалий похід» – парадоксальний фільм, який показує село того часу так, як звикли репрезентувати місто, і попри свою тотально агітаційну форму, компілює індустріальне захоплення Дзиґи Вертова з пантеїстичною м’якістю Олександра Довженка.

Кіноперформанс відбудеться на новій локації ОМКФ – у «Зеленому театру Stella Artois». Захід пройде у живому музичному супроводі колективу Антона Байбакова – кінокомпозитора, автора музики до десятка українських стрічок, що співпрацює з такими відомими українськими музикантами, як «ДахаБраха», Катя Chilly та ін. Для Антона Байбакова це вже не перший проект із озвучення німих фільмів. У 2014 році, в рамках проекту Довженко-Центру «Коло Дзиґи», він створив саундтрек до фільму «Одинадцятий» Дзиґи Вертова.

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.