f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

8-ий Одеський МКФ оголосив склад позаконкурсної програми «Фестиваль фестивалів»

30.06.2017

8-ий Одеський МКФ оголосив склад позаконкурсної програми «Фестиваль фестивалів», яку укладають фільми-учасники провідних міжнародних фестивалів. Цього року серед них – володарі нагород МКФ у Каннах, Берліні та Венеції.

«Слід звіра» (реж. Аґнєшка Голланд). Немолода жінка живе одна далеко від поселень. Вона знає все про дику природу і ліси навколо її будинку. І коли в окрузі починають відбуватися загадкові вбивства, вона впевнена, що знає, хто або що вбиває людей. Але жінці похилого віку ніхто не вірить, навіть поліція. На 67-му Берлінському кінофестивалі журі назвало «Слід звіра» фільмом, що відкриває перспективи, тому стрічка була відзначена премією імені Альфреда Бауера («Срібним ведмедем»), яка присуджується за відкриття нових шляхів в кіномистецтві та оригінальний погляд на реальність.

«Тіло і душа» (реж. Ільдіко Еньєді). Незвичайна любовна історія на тлі повсякденного світу. Про межі сну і пробудження, розуму і матерії. Автори проекту застерігають «Під час зйомок фільму постраждали тварини. Але це ніяк не пов’язано із самим процесом зйомок”. Стрічка виборола одразу 4 призи Берлінського кінофестивалю–2017: «Золотого Ведмедя», Приз екуменічного журі, Приз FIPRESCI, а також приз журі газети «Berliner Morgenpost».

«Слава» (реж. Кристина Грозева, Петер Вилчанов). Робочий Цанко Петров під час обходу залізничної колії знаходить гроші і здає їх в поліцейську дільницю. Міністерство транспорту нагороджує Цанко новим наручним годинником, який майже відразу ламається. Тим часом старий іменний годинник «Слава», подарований Цанко його батьком, губиться. Спроби героя повернути собі сімейну реліквію перетворюються в історію боротьби за власну гідність. Фільм отримав Спеціальне згадування на кінофестивалі у Локарно у 2016 році та численні нагороди міжнародних кінофестивалів, у тому числі y Стамбулі, Софії, Мінську та Вільнюсі.

«По той бік надії» (реж. Акі Каурісмякі). Історія про те, як гравець у покер і колишній торговець подружився із групою біженців, що прибули до Фінляндії. Стрічка-володар «Срібного Ведмедя» Берлінале–2017 за найкращу режисуру. Також фільм виборов нагороди на кінофестивалях у Дубліні та Сіднеї.

«Дівчина без рук» (реж. Себастьєн Лоденбах). Коли настали важкі часи, батько продає свою дочку дияволу. Вона втече, але залишиться без рук. Їй доведеться покинути власну родину. І на цьому шляху вона зустріне Богиню води, тендітного садівника, а також справжнього князя з власним замком. Фільм отримав Гран-Прі кінофестивалю аніме у Токіо та спеціальне згадування на Annecy Animation International Film Festival (2016).

«Почесний громадянин» (реж. Гастон Дюпра, Маріано Кон). Лауреат Нобелівської премії з літератури, який вже давно живе в Європі, приймає запрошення від мешканців рідного містечка в Аргентині. Вони вирішили нагородити його званням «Видатний громадянин». На батьківщині письменник відчує, що в нього рівна кількість схожих і протилежних рис iз земляками. Фільм виборов нагороду за найкращу акторську роботу Венеціанського кінофестивалю–2016

«Аритмія» (реж. Боріс Хлєбніков). Олег – молодий талановитий фельдшер. Його дружина Катя працює в лікарні швидкої допомоги. Вона любить Олега, але він більше піклується про пацієнтів, ніж про неї. Вона каже йому, що хоче розлучення. В цей же час у героя виникають проблеми і на роботі – новий керівник хоче, щоб всі дотримувались правил, а Олег рятує життя хворим, йому не до протоколів. Олег і Катя повинні знайти силу, яка їх втримає разом.

«Фатальна спокуса» (реж. Софія Коппола). Закритий пансіон для дівчат був надійно захований від зовнішнього світу до того дня, поки один із солдатів не постукав у ворота, щоб знайти тут допомогу. З цієї миті таємничий особняк опинився в полоні фатальної спокуси. Це картина – рімейк фільму 1972 року із Клінтом Іствудом. У Софії Копполи головного героя зіграв Колін Фаррел. Не менш іменитий і жіночий ансамбль актрис (Ніколь Кідман, Кірстен Данст та Ель Фаннінг). Нагорода Каннського кінофестивалю Софії Копполі як найкращому режисерові.

«На межі» (реж. Фатіх Акін). Драма про Каті – жінку, яка втратила після вибуху найголовніше – сина та чоловіка. Після періоду скорботи та пошуку справедливості Каті вирішує мститися. Стрічка принесла Дайан Крюгер премію за найкращу жіночу роль на Каннському кінофестивалі–2017.

На фото: кадр із фільму «Тіло і душа»

Офіційна інформація

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.