f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно про участь України у 52-му МКФ у Карлових Варах

30.06.2017

На 52-му Карловарському міжнародному кінофестивалі, який пройде з 30 червня по 8 липня 2017 року, Україна буде представлена в конкурсних програмах та в професійних секціях індустріальної платформи, повідомляє пресова служба Держкіно.

Про це під прес-конференції в УНІА «Укрінформ» 29 червня 2017 року повідомили міністр культури України Євген Нищук, голова Держкіно України Пилип Іллєнко, директор Фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» Тагір Імангулов, продюсер фільму «Межа» Андрій Єрмак, продюсер фільму «Стрімголов» Володимир Філіппов, режисер фільму «Стрімголов» Марина Степанська та акторка фільму «Межа» Римма Зюбіна.

У головній конкурсній програмі Міжнародного кінофестивалю у Карлових Варах  буде представлено українсько-словацький фільм «Межа» режисера Петера Беб’яка, а у конкурсній програмі «Із Заходу на Схід» – фільм «Стрімголов» режисера Марини Степанської. Обидві стрічки створені за підтримки Держкіно України.

У секції «Works in Progress» серед восьми інших буде представлено повнометражну ігрову картину «Вулкан» режисера Романа Бондарчука, що створюється компанією «Татофільм» за підтримки Держкіно.

Окрім цього, в індустріальній секції Eurimages LAB PROJECT@KVIFF візьме участь підтримана державою дебютна ігрова картина Мантаса Кведаравічюса «Стасіс». 

Також, у рамках індустріальної платформи пройде воркшоп MIDPOINT Intensive @KVIFF, до участі в якому відібрано сценарій фільму «Памфір» режисера і сценариста Дмитра Сухолиткого-Собчука (продюсер Володимир Яценко).

До індустріальної секції DOCU TALENTS@KVIFF відібрано документальний кінопроект режисерів Вікі Торнтона та Павла Юрова «(N)Ostalgia», що створюється у копродукції України, Люксембургу та Естонії. Продюсерами фільму з українського боку є Юлія Сінькевич та Надія Парфан.

Міністр культури України Євген Нищук зауважив: «Для України зараз дуже важливо зімпульсувати системну участь нашого кіно на світовій арені. Зараз відродження українського кінематографа набирає стрімких обертів. Цей напрямок є пріоритетним і для нас, уряду, і для кінематографістів. Адже кіно – це те, що виховує суспільство і може добре представити Україну як державу».

Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Україна далеко не вперше представлена на кінофестивалі у Карлових Варах. Серед найбільш помітних здобутків можна назвати фільм «Солом’яні дзвони», головний актор якого Лесь Сердюк отримав приз за найкращу чоловічу роль. Минулого року Україну в Карлових Варах представив фільм Віталія Манського «Рідні». Були й інші стрічки, які демонстрували здобутки українського кіно, але ми ще ніколи не представляли свою кіноіндустрію так інтенсивно, як цьогоріч. Це свідчить про зростання потенціалу нашого кінематографа».

Українську кіноіндустрію на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах представлять Державне агентство України з питань кіно спільно з Всеукраїнським благодійним фондом Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього» за сприяння Міністерства культури України.

Офіційна інформація

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.