f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Помер український художник Сергій Якутович

27.06.2017

У ніч на 27 червня 2017 року пішов із життя художник-графік Сергій Якутович — народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, академік Національної академії мистецтв України.

Сергій Якутович народився 21 листопада 1952 року у Києві в родині Георгія Якутовича — видатного українського графіка, знаменитого також і cвоєю кінематографічною творчістю: передусім працею над фільмом Сергія Параджанова «Тіні забутих предків», а також стрічками Леоніда Осики «Камінний хрест», «Захар Беркут» і «Гетьманські клейноди».

1977 року Сергій Якутович закінчив Київський державний художній інститут за спеціальністю «Художник-графік». Ще в студентські роки він виявив тяжіння до створення епічних циклів ілюстрацій до відомих творів світової та вітчизняної літератури. Загалом, в доробку видатного майстра ілюстрування — 160 видань.

Значущим є і внесок Сергія Якутовича у кінематограф. У 2000–2002 роках він був головним художником фільму Юрія Іллєнка «Молитва за гетьмана Мазепу». А у 2006–2008 роках – художником-постановником фільму Володимира Бортка «Тарас Бульба» (Росія). За роботу над цією стрічкою Сергій Якутович 2010-го отримав премію Російської кіноакадемії «Золотий орел» найкращому художнику-постановнику.

Власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.