f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Українсько-французька історична драма про Анну Ярославну вийде в прокат у 2019 році

26.06.2017

Кінокомпанія Kinorob продовжує роботу над історичною драмою «Анна Київська» (Anna de Kiev, робоча назва) спільного виробництва України (Kinorob) і Франції (Dadafilms), інформує «Детектор медіа».

Режисером-постановником картини виступить триразовий володар премії «Сезар» Ів Анжело, оператором – Сергій Михальчук, художником-постановником – Влад Одуденко. Зйомки байопіку заплановані на літо-осінь 2018 року на території Франції та України. Прем'єра фільму повинна відбутись у 2019 році.

Сюжет фільму «Анна Київська» заснований на історичному романі французької письменниці Жаклін Доксуа, що стала й авторкою сценарію двогодинної стрічки, «Анна Київська, королева Франції». Це історія про київську княжну Анну – доньку Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції. Після одруження короля Генріха з Анною для Франції настає пора розквіту. Саме Анна надихає короля на правильні та великі вчинки. За допомогою зброї та дипломатії Генріх і Анна перемагають ворогів, розширюють свої землі та приносять на них мир і спокій.

Роботу над проектом «Анна Київська» компанія Kinorob розпочала у 2016 році. На даний момент картина знаходиться на фінальній стадії написання сценарію та узгоджено основний склад знімальної групи.

«Проект «Анна Київська» буде реалізований у рамках договору про спільне виробництво між Україною і Францією. При цьому наша основна мета – створити якісний історичний фільм для широкої аудиторії, зрозумілий глядачеві і в Україні, і у Франції, і в інших країнах. Також фільм продемонструє широкій громадськості виняткову роль, яку зіграла династія Ярослава Мудрого у французькому державотворенні. Історія княжни Анни Ярославни може стати поворотним моментом для перегляду геополітичної ролі України за останні 1000 років, що особливо актуально в умовах нинішнього повернення України в Європу і боротьби за свою ідентичність», – зазначив продюсер проекту Єгор Олесов.

«Історична постать Анна Ярославни сповнена величезної енергії, і сьогодні, як і 1000 років тому, приковує пильну увагу і нерідко стає предметом історичних суперечок в сучасній Європі. Наш фільм покликаний дати вичерпну відповідь щодо походження княжни Київської – королеви Франції», – наголошує продюсерка проекту Оксана Мельничук.

«Детектор медіа», 1 червня 2017 року

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН