f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Українсько-французька історична драма про Анну Ярославну вийде в прокат у 2019 році

26.06.2017

Кінокомпанія Kinorob продовжує роботу над історичною драмою «Анна Київська» (Anna de Kiev, робоча назва) спільного виробництва України (Kinorob) і Франції (Dadafilms), інформує «Детектор медіа».

Режисером-постановником картини виступить триразовий володар премії «Сезар» Ів Анжело, оператором – Сергій Михальчук, художником-постановником – Влад Одуденко. Зйомки байопіку заплановані на літо-осінь 2018 року на території Франції та України. Прем'єра фільму повинна відбутись у 2019 році.

Сюжет фільму «Анна Київська» заснований на історичному романі французької письменниці Жаклін Доксуа, що стала й авторкою сценарію двогодинної стрічки, «Анна Київська, королева Франції». Це історія про київську княжну Анну – доньку Ярослава Мудрого, яка стала королевою Франції. Після одруження короля Генріха з Анною для Франції настає пора розквіту. Саме Анна надихає короля на правильні та великі вчинки. За допомогою зброї та дипломатії Генріх і Анна перемагають ворогів, розширюють свої землі та приносять на них мир і спокій.

Роботу над проектом «Анна Київська» компанія Kinorob розпочала у 2016 році. На даний момент картина знаходиться на фінальній стадії написання сценарію та узгоджено основний склад знімальної групи.

«Проект «Анна Київська» буде реалізований у рамках договору про спільне виробництво між Україною і Францією. При цьому наша основна мета – створити якісний історичний фільм для широкої аудиторії, зрозумілий глядачеві і в Україні, і у Франції, і в інших країнах. Також фільм продемонструє широкій громадськості виняткову роль, яку зіграла династія Ярослава Мудрого у французькому державотворенні. Історія княжни Анни Ярославни може стати поворотним моментом для перегляду геополітичної ролі України за останні 1000 років, що особливо актуально в умовах нинішнього повернення України в Європу і боротьби за свою ідентичність», – зазначив продюсер проекту Єгор Олесов.

«Історична постать Анна Ярославни сповнена величезної енергії, і сьогодні, як і 1000 років тому, приковує пильну увагу і нерідко стає предметом історичних суперечок в сучасній Європі. Наш фільм покликаний дати вичерпну відповідь щодо походження княжни Київської – королеви Франції», – наголошує продюсерка проекту Оксана Мельничук.

«Детектор медіа», 1 червня 2017 року

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.