f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно розробляє 47 нормативно-правових актів до закону про держпідримку кінематографії

26.06.2017

7 червня 2017 року голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив, що для того, щоб закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» запрацював, потрібно розробити й ухвалити 27 нових нормативно-правових актів, а ще до 19 нормативно-правових актів внести зміни, повідомляє «Детектор медіа».

Як зауважив очільник держагентства, під час роботи над цими документами можуть також з’являтися нові – з невиявлених раніше питань.

На додачу 47-м документом має стати Стратегія розвитку кіноіндустрії, яку Держкіно почало розробляти ще в 2014 році.

Нещодавно Держкіно подало до Мінкульту план фінансування на три роки. Згідно плану, на 2018 рік на підтримку кінематографії з держбюджету Держкіно просить виділити 2 млрд. грн., у тому числі:

  • 800 млн. грн. – на пряме фінансування кіновиробництва,
  • 500 млн. грн. – на підтримку виробництва серіалів,
  • 500 млн. грн. – на кеш рібейти,
  • 200 млн. грн. – на просування фільмів та забезпечені статті (наукові статті, стипендії, спадщину, підтримку кінотеатральної мережі).

Ці 2 млрд. грн. якраз і становлять 0,2% загальних видатків держбюджету, які з самого початку просили в держави розробники реформи кіногалузі.

Згідно поданого до Мінкульту плану фінансування, на 2019–2020 роки сума в 2 млрд має щороку коригуватися на розмір інфляції (приблизно 25%).

За словами Пилипа Іллєнка, в Держкіно наразі значно покращилися стосунки з Мінфіном, представник якого був присутній на нещодавньому засіданні, присвяченому впровадженню реформи кіногалузі.

Для розробки нових та коригування існуючих нормативно-правових актів, покликаних запустити в дію реформу кіногалузі, Держкіно створило робочу групу в складі 20 осіб, до якої увійшли представники кіноіндустрії, юристи медіагруп, співробітники Держкіно. Очолює робочу групу Пилип Іллєнко.

Робоча група була створена 22 травня 2017 року, тоді ж відбулася її перша зустріч, під час якої всі нормативно-правові акти розділили за рівнем актуальності.

За оцінками голови Держкіно, бюрократична процедура погодження нормативно-правових актів, прийнята в органах виконавчої влади, в найкращому випадку займе півроку. Громадську раду при Держкіно буде залучено для їхнього громадського обговорення. З огляду на великий обсяг нормотворчої роботи, Громадська рада сподівається зібратися ще раз уже до кінця червня. Але це залежатиме від того, з якою швидкістю рухатиметься робоча група у розробці проектів нормативно-правових актів.

За інформацією «Детектора медіа»

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.