f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Держкіно розробляє 47 нормативно-правових актів до закону про держпідримку кінематографії

26.06.2017

7 червня 2017 року голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко повідомив, що для того, щоб закон «Про державну підтримку кінематографії в Україні» запрацював, потрібно розробити й ухвалити 27 нових нормативно-правових актів, а ще до 19 нормативно-правових актів внести зміни, повідомляє «Детектор медіа».

Як зауважив очільник держагентства, під час роботи над цими документами можуть також з’являтися нові – з невиявлених раніше питань.

На додачу 47-м документом має стати Стратегія розвитку кіноіндустрії, яку Держкіно почало розробляти ще в 2014 році.

Нещодавно Держкіно подало до Мінкульту план фінансування на три роки. Згідно плану, на 2018 рік на підтримку кінематографії з держбюджету Держкіно просить виділити 2 млрд. грн., у тому числі:

  • 800 млн. грн. – на пряме фінансування кіновиробництва,
  • 500 млн. грн. – на підтримку виробництва серіалів,
  • 500 млн. грн. – на кеш рібейти,
  • 200 млн. грн. – на просування фільмів та забезпечені статті (наукові статті, стипендії, спадщину, підтримку кінотеатральної мережі).

Ці 2 млрд. грн. якраз і становлять 0,2% загальних видатків держбюджету, які з самого початку просили в держави розробники реформи кіногалузі.

Згідно поданого до Мінкульту плану фінансування, на 2019–2020 роки сума в 2 млрд має щороку коригуватися на розмір інфляції (приблизно 25%).

За словами Пилипа Іллєнка, в Держкіно наразі значно покращилися стосунки з Мінфіном, представник якого був присутній на нещодавньому засіданні, присвяченому впровадженню реформи кіногалузі.

Для розробки нових та коригування існуючих нормативно-правових актів, покликаних запустити в дію реформу кіногалузі, Держкіно створило робочу групу в складі 20 осіб, до якої увійшли представники кіноіндустрії, юристи медіагруп, співробітники Держкіно. Очолює робочу групу Пилип Іллєнко.

Робоча група була створена 22 травня 2017 року, тоді ж відбулася її перша зустріч, під час якої всі нормативно-правові акти розділили за рівнем актуальності.

За оцінками голови Держкіно, бюрократична процедура погодження нормативно-правових актів, прийнята в органах виконавчої влади, в найкращому випадку займе півроку. Громадську раду при Держкіно буде залучено для їхнього громадського обговорення. З огляду на великий обсяг нормотворчої роботи, Громадська рада сподівається зібратися ще раз уже до кінця червня. Але це залежатиме від того, з якою швидкістю рухатиметься робоча група у розробці проектів нормативно-правових актів.

За інформацією «Детектора медіа»

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН