f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Вітчизняна комедія «Ізі» вийде в український кінопрокат у вересні 2017 року

17.05.2017

Українсько-італійська комедія «Ізі» Андреа Маньяні вийде у вітчизняний кінопрокат 21 вересня 2017 року.

Дистриб’ютором стрічки стане компанія «Кінокомпанія ММД» (раніше відома як Multi Media Distribution), яка нещодавно успішно опікувалася виходом у кінопрокат української комедії «Інфоголік» Валентина Шпакова і Владислава Климчука.

Стрічка «Ізі» є першою офіційною українсько-італійською ко-продукцією. Її створюють за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно, Міністерства культури Італії та Фріулі Венеція Джулія аудіовізуального фонду.

Над виробництвом фільму працювали компанії «Фреш продакшн» (Київ, Україна), «Бартлебі Філм» (Рим, Італія) та «Пілгрім Філм» (Трієст, Італія).

«Ізі» – це комедія, яка розповідає про пригоди в українських Карпатах депресивного 40-річного італійця Ісідоро (Ніколя Ночелла), колишнього красеня й успішного пілота «Формули-3», який опустився на самісіньке дно відчаю і, не в змозі вкоротити собі віку, змушений підкоритися своєму братові, єдиному, хто підтримує в ньому іскру життя… Тепер він виконує його завдання – везе із Італії у високогірне карпатське село труну із тілом загиблого на будівництві українського заробітчанина. 

Перед початком зйомок фільму, які розпочалися 10 лютого 2016 року, продюсер Олег Щербина повідомляв, що бюджет «Ізі» становить 1,2 млн. євро. Українська сторона сформувала 58% бюджету, Італія – 42%. 20% необхідних коштів надало Держкіно. Також фільм фінансово підтримали Міністерство культури Італії (за словами Олега Щербини, це перший в історії випадок, коли Міністерство культури Італії підтримало проект, у якому Італія є міноритарним партнером) і Аудіовізуальний фонд регіону Фріулі-Венеція-Джулія.

Перед початком зйомок йшлося про те, що існує попередня домовленість із найбільшою вітчизняною кінодистриб’юторською компанією B&H Film Distribution щодо організації кінопрокату комедії в Україні. Але маркетингову стратегію на той час ще не планували.

Власна інформація НСКУ