f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

В’ячеслав Кириленко вважає, що склалися унікальні умови для відновлення українського кіно

18.03.2015

17 березня 2015 року віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко провів зустріч із представниками телеканалів, кінотеатрів, інтернет-провайдерами, продюсерами та кінодистриб’юторами, присвячену запровадженню збору на підтримку українського кінематографу, повідомляє офіційний сайт Мінкультури. 

«В Україні склалися унікальні умови для того, щоб почати відновлення кінопроцесу, а згодом поставити його на конвеєр. Саме зараз інтерес до українського кіно та культури загалом є дуже високим, на фоні агресії з боку Росії, яка поки залишається основним постачальником контенту, принаймі для телебачення. У нас є багато талановитих режисерів і багато подій в країні, про які можна і треба знімати кіно», - сказав В’ячеслав Кириленко.

За його словами, за умови хронічного браку коштів в загальному фонді держбюджету, доцільно буде використати інший механізм стимулювання кіновиробництва, який вже зарекомендував себе, зокрема у Франції та Польщі, – окремий збір на підтримку національного кіно.

У зустрічі взяв участь голова Спілки Сергій Тримбач.

Нагадаємо, що 11 березня 2015 року на VI Пленумі правління НСКУ заслухали і обговорили питання «Зміни в законодавстві України з метою реформування сфери аудіовізуальних мистецтв» та «Про стан виробництва фільмів за підтримки державного бюджету».

Зокрема, голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко у своїй доповіді розповів про урядовий законопроект про запровадження збору на розвиток національної кінематографії.

Законопроектом передбачено встановити ставку збору у розмірі 3% для кінотеатрів, телеканалів, операторів кабельних мереж і провайдерів мережі Інтернет. Кінотеатри сплачуватимуть його з валових зборів від продажу квитків, телеканали – з продажу реклами і спонсорства телепрограм, оператори кабельних мереж – з абонентської плати, отриманої за доступ до кабельного телебачення, а провайдери Інтернет – плати за доступ до Інтернету. При тому збір не стягуватимуть з доходів від розповсюдження та демонстрування національних фільмів, а також – з валових зборів від продажу квитків кінотеатрами тих населених пунктів, де мешкає менше ста тисяч осіб. 

За результатами обговорення цього питання пленум серед іншого ухвалив: «Констатувати як позитивну тенденцію до розробки законопроектів, покликаних реформувати сферу аудіовізуальних мистецтв. Водночас розробка нових законів не може бути підставою для згортання фінансування кінематографа з державного бюджету України».

Нагальне поновлення бюджетного фінансування є вкрай важливим, адже внаслідок зупинки фінансування з боку держави (що є порушенням умов контрактів) було законсервовано 11 повнометражних ігрових стрічок, а також велика кількість неігрових та анімаційних фільмів. За планом всі вони мали надійти до українського кінотеатрального прокату 2015 року.

Мінкультури та власна інформація НСКУ