f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

В’ячеслав Кириленко вважає, що склалися унікальні умови для відновлення українського кіно

18.03.2015

17 березня 2015 року віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко провів зустріч із представниками телеканалів, кінотеатрів, інтернет-провайдерами, продюсерами та кінодистриб’юторами, присвячену запровадженню збору на підтримку українського кінематографу, повідомляє офіційний сайт Мінкультури. 

«В Україні склалися унікальні умови для того, щоб почати відновлення кінопроцесу, а згодом поставити його на конвеєр. Саме зараз інтерес до українського кіно та культури загалом є дуже високим, на фоні агресії з боку Росії, яка поки залишається основним постачальником контенту, принаймі для телебачення. У нас є багато талановитих режисерів і багато подій в країні, про які можна і треба знімати кіно», - сказав В’ячеслав Кириленко.

За його словами, за умови хронічного браку коштів в загальному фонді держбюджету, доцільно буде використати інший механізм стимулювання кіновиробництва, який вже зарекомендував себе, зокрема у Франції та Польщі, – окремий збір на підтримку національного кіно.

У зустрічі взяв участь голова Спілки Сергій Тримбач.

Нагадаємо, що 11 березня 2015 року на VI Пленумі правління НСКУ заслухали і обговорили питання «Зміни в законодавстві України з метою реформування сфери аудіовізуальних мистецтв» та «Про стан виробництва фільмів за підтримки державного бюджету».

Зокрема, голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко у своїй доповіді розповів про урядовий законопроект про запровадження збору на розвиток національної кінематографії.

Законопроектом передбачено встановити ставку збору у розмірі 3% для кінотеатрів, телеканалів, операторів кабельних мереж і провайдерів мережі Інтернет. Кінотеатри сплачуватимуть його з валових зборів від продажу квитків, телеканали – з продажу реклами і спонсорства телепрограм, оператори кабельних мереж – з абонентської плати, отриманої за доступ до кабельного телебачення, а провайдери Інтернет – плати за доступ до Інтернету. При тому збір не стягуватимуть з доходів від розповсюдження та демонстрування національних фільмів, а також – з валових зборів від продажу квитків кінотеатрами тих населених пунктів, де мешкає менше ста тисяч осіб. 

За результатами обговорення цього питання пленум серед іншого ухвалив: «Констатувати як позитивну тенденцію до розробки законопроектів, покликаних реформувати сферу аудіовізуальних мистецтв. Водночас розробка нових законів не може бути підставою для згортання фінансування кінематографа з державного бюджету України».

Нагальне поновлення бюджетного фінансування є вкрай важливим, адже внаслідок зупинки фінансування з боку держави (що є порушенням умов контрактів) було законсервовано 11 повнометражних ігрових стрічок, а також велика кількість неігрових та анімаційних фільмів. За планом всі вони мали надійти до українського кінотеатрального прокату 2015 року.

Мінкультури та власна інформація НСКУ

Будинок кіно На його чотирьох поверхах розташувалися три кінозали: червоний, синій, білий

Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно Ресторан, бар і кафе у Будинку кіно – ідеальні місця для проведення банкетів, фуршетів, приймань.

Київ, Будинок кіно, оренда офісних приміщень.