f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Олесь Санін про ОлексуДовбуша

07.02.2020

Суспільне Око

Цього року в листопаді на українські екрани вийде історико-пригодницька драма про одного з найвідоміших борців за свободу – легендарного ватажка опришків Олексу Довбуша

Oleksa Dovbush Movie

Це буде один із найдорожчих фільмів у історії українського кіно. Попередньо бюджет стрічки складатиме близько 90 млн грн.

Режисер картини – Олесь Санін, відомий за такими стрічками як Поводир - The Guide, "Мамай". Він обіцяє, що це буде сучасний та комерційно успішний фільм.

"Для мене актуалізувалася ця історія в той момент на Майдані, коли я побачив, як "беркут" попер на мітингувальників, їх було мало, вони почали відступати. І раптом один зупинився, зняв з себе куртку й по пояс голий сам, з палкою пішов на цю чорну стіну. "Беркут" зупинився. Я досі не знаю, хто це був, але я побачив, як він змінив хід історії", – поділився режисер.

Зйомки фільму стартували у серпні 2018-го. Серед локацій – Карпати, Львівщина (Свірзький замок), а також реальні місця перебування історичного героя Олекси Довбуша.

Роль Олекси зіграє Сергій Стрельников, Івана Довбуша – заслужений артист України Олексій Гнатковський , кохану Довбуша Марічку – Даша Плахтій, у ролі Правиці – Ростислав Держипільський.

#Opendata #Суспільнеоко #ДобраНовина #ОлексаДовбуш #кіно #ОлесьСанін