f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«УКРАЇНА ВСЕСВІТНЯ». Документальний серіал Сергія Проскурні

25.12.2019

Проєкт продюсера, автора сценарію і режисера Сергія Проскурні «Україна всесвітня» побудований на історичних подіях, легендах та міфах.

Розповіді про дійсні факти та особистості часом переплітаються з авторськими інтерпретаціями. З плином часу історії обростають безліччю нашарувань, і не завжди вдається визначити, що становить «ядро» історії. Незмінною залишається лише привабливість цих історій.

Знімання цього документального серіалу відбувалися на історично та культурно важливих локаціях в Україні, Швеції, Норвегії, Данії, Туреччині, Польщі, Австрії, Італії, Греції, Франції та Великої Британії.

Головна героїня – акторка Валерія Петрук робить спробу розібратися в складних історичних перипетіях і досліджує внесок України у світову історію.

Вона відтворює атмосферу часу, а іноді й долає часові та просторові межі, щоби дізнатися ким були наші предки. У своїх подорожах героїня ламає стереотипи уявлень про нашу країну та доводить: вплив українців на світову історію надзвичайно вагомий. І про це неможливо мовчати.

Сергій Проскурня: “Відчув неймовірну радість та гордість, коли побачив в експозиції Британського музею в Лондоні напис “артефакти з Києва”. Але це, уявіть, лишень в одному музеї з усіх 10 країн, в яких ми фільмували! Найчастіше бачили геолокації та підписи “Раша”, хоча артефакти були періоду Київської Русі.

Чи хоче світ знати хто ми? На це питання доведеться відповісти нам самим. Наш фільм — одна зі спроб говорити про власну історію в контексті історії Світової.”

Проєкт реалізовано на державне замовлення за дорученням Міністерства культури України та за підтримки Уряду України.

За офіційною інформацією

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.