f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

НАЙЩИРІШІ ВІТАННЯ З ДНЕМ ПРАЦІВНИКІВ РАДІО, ТЕЛЕБАЧЕННЯ та ЗВ"ЯЗКУ!

16.11.2019

Усім, хто працює, хто творить радіо-телевізійні дива, хто забезпечує, аби вони були й тривали - натхнення і любові мільйонів слухачів і глядачів!

Мої особливі і персональні вітання колегам з каналу "UA: Культура"!

16 листопада 1924-го, 95 літ тому, у Харкові вийшла в ефір перша передача Українського радіо. За 5 років відзначимо 100-літній ювілей!

У моєму дитинстві величезну роль відіграло радіо. Телевізора у нас просто не було, а ота невеличка пластмасова коробочка несла в хату стільки інформації, стільки емоцій! Особливо любили ми театральні постановки, "Театр біля мікрофона". У театр я закохався заочно. Хоча... Заплющиш очі і все те бачиш...

На телевізор ми ходили до сусідів - на футбол, хоккей (тоді він був дуже популярний), навіть фігурне катання. А ще - на "Кінопанораму", з Алєксєєм Каплером (киянином, до речі, за народженням і вихованням). Тоді це був прямий ефір і хоч Каплер, здавалось би, нічого такого не робив і не говорив, але на нього було надзвичайно цікаво дивитись. Особистість! Ніколи не забуду, як він, оповідаючи про щось, сказав зненацька: "Ох, я забыл, забыл... Сейчас вспомню... Подождите...". Він сидів у кадрі і помішував ложечкою чай у склянці, а вся країна дивилась на нього в штири ока. Найцікавіша в світі річ - спостерігати за людиною, яка от зараз, синхронно з тобою, про щось думає, щось пригадує...

То були романтичні часи. Одначе й нині - на радіо, на телебаченні - чимало талановитого, цікавого, іноді просто чудесного. Трпаляється й багато іншого, одначе про те сьогодні не варто згадувати! Святкуймо!

Сергій ТРИМБАЧ

НСКУ, Українська кіноакадемія

https://www.facebook.com/sergiy.trymbach?

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.