f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

125 років з Дня народження Олександра Довженка

11.09.2019

Довженко-Центр : Dovzhenko Centre 125 років тому народився український режисер Олександр Довженко, і сьогодні Довженко-Центру виповнюється 25 років!

Відсвяткуємо разом вже у цей четвер, 12 вересня на Відкриття Музею кіно: Виставка ВУФКУ. Lost & Found.

Легендарний режисер був однією з ключових фігур #ВУФКУ. Працюючи у Всеукраїнському фотокіноуправлінні, він зняв свою знамениту «німу трилогію» - фільми «Звенигора» (1928), «Арсенал» (1929) і «Земля» (1930), які принесли йому світове визнання.

Стрічки зберігаються у Фільмофонді Довженко-Центру, а у 2014 році ми їх відреставрували, а згодом видали у DVD-збірці з новими саундтреками гуртів FUTUREthno, ДахаБраха та джазового піаніста Юрій Кузнєцова.

Більше про видання: http://bit.ly/2k9sT0V. Феномен українського режисера в локальному та міжнародному контексті досліджує відомий канадський вчений Богдан Небесьо у своїй книзі “Німа кінотрилогія Олександра Довженка”.

Ця академічна розвідка в українському перекладі вийшла друком у 2017 році в рамках видавничої програми Довженко-Центру. Більше дивіться тут: http://bit.ly/2lHz1he

https://www.facebook.com/dovzhenko.centre/videos/

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.