f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Фільмар. Кіномапа Одеси

20.07.2019

Стартував проект, що має об’єднати всю інформацію про одеський кінематограф. Інтернет-видання “Фільмар” включає сучасні статті від провідних кінознавців, архівні матеріали та карту з кінолокаціями, що дозволяє порівняти кадри з фільмів та фотографії місць, де вони були зняті, зроблених за допомогою спеціальної технології, що точно відтворює ракурс фільмування.


Презентація проекту пройшла 15 липня у форматі екскурсії культовими кінолокаціями Одеси на електрокарах. Гості дізналися більше про режисерів, що знімали в Одесі та історіями про знімання й культові фільми від кінознавця Володимира Войтенка. А автор “Фільмаря” Ігор Іванько розповів про проект та місця, на яких знімалися відомі українські фільми:“Одна річ — прочитати текст, наприклад, “Довженко працював в Одесі”, а інша — прийти на ту саму точку і побачити що саме тут, на цьому місці стояв він і знімав. Але через сучасну ситуацію із забудовою історичний вигляд Одеси опинився під загрозою. Схожа ситуація склалась і з фільмами, більше третини яких вважаються втраченими, а ті, що збереглися донині — не доступні в належній якості і не супроводжуються контекстом, через що важко зрозуміти їх культурну чи історичну значимість. Тому для мене цей проект — не лише про кіно, а і про місто також.”  


Олександр Довженко у фільмі "Сумка дипкур'єра"

Проект має на меті привернути увагу до кінематографа Одеси та збереженню культурної спадщини міського ландшафту. Фільмар стане місцем, де зібрана вся інформація про одеський кінематограф — в найближчих планах розширення контенту на сайті filmar.online: команда проекту готуватиме матеріали для висвітлення творчого доробку Кіри Муратової.  

Світлини з презентації & Світлини з пресконференції
Партнери: Одеський міжнародний кінофестиваль та компанія City Tours

Проект реалізовано за підтримки Українського культурного фонду

Фільмар

 

19 січня, неділя, Червоний зал. КРАЩІ ФІЛЬМИ СВІТОВОГО КІНОПРОКАТУ

17 грудня, вівторок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН. Художні фільми «НА ЗАХІДНОМУ ФРОНТІ БЕЗ ЗМІН» та «З НОВИМ РОКОМ!»

18 грудня, середа, Синій зал 25-й річниці Спітакської трагедії присвячується Документальний фільм «РОЗДІЛЮ ТВІЙ БІЛЬ»