f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Відбудеться спеціальний показ художнього фільму «Тарас. Повернення»

06.03.2019

Показ художньої стрічки «Тарас. Повернення», створеної за підтримки Держкіно до 205-ої річниці з дня народження Тараса Шевченка, відбудеться  9 березня о 18:00 в Національному музеї Тараса Шевченка.

Фільм створений компанією «ІнсайтМедіа» продюсерський центр»», Одеською кіностудією та Tanaris Production (Казахстан). Зйомки картини  проходили в Києві, Одесі, на території Аккерманської фортеці у Білгород-Дністровську, а також у Мангістауській і Алматинській областях у Казахстані.
Фільм розповідає про останні 3 місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга: його особисто помилував цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетрівського форту не поспішає повідомляти про це Тараса і видавати указ про його звільнення. Більше того, таємний агент з Петербурга намагається зробити все, аби поет залишився тут назавжди.   
Автором сценарію та режисером стрічки є актор, літератор та режисер Олександр Денисенко. Його сценарій у 2012-му році переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Оператором є Олександр Кришталович. 
Ролі у фільмі виконують: Борис Орлов (у ролі Тараса), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.
Одеська кіностудія повністю забезпечила знімальний процес технічним обладнанням, унікальними історичними костюмами, а також організувала зйомки у своїх павільйонах. 
Перед показом стрічки відбудеться зустріч із творчою командою фільму.

Спікери: 
Олександр Денисенко – режисер і автор сценарію фільму;
Володимир Філіппов – генеральний продюсер, «ІнсайтМедіа» продюсерський центр; 
Артем Голосов – начальник управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно;
Андрій Осіпов – Голова Правління ПрАТ «Одеська кіностудія»;
Катя Чілі – співачка, виконавиця музики до фільму;
Дмитро Стус  – генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка.

Дата і час: 9 березня 18:00 
Місце: Національний музей Тараса Шевченка, м. Київ, бул. Т. Шевченка, 12

Акредитація на захід: Альона Гринцевич 093 913 41 01, alenagrintsevich@gmail.com
Держкіно України

22 травня, середа, Малий зал Рада ветеранів НСКУ «Шлях до творчих вершин» Вітання ювілярів

21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН