f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У «Києві» відбулася прем’єра фільму «Крути 1918»

01.02.2019

До 101-ої річниці бою під Крутами, у столичному кінотеатрі «Київ» відбулися прес-заходи та урочиста прем’єра художньої стрічки «Крути 1918», створеної за реальними подіями, за підтримки Держкіно

У заходах взяли участь Міністр культури України Євген Нищук, Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, голова прес-служби НГУ Вадима Голуб та творча група фільму в повному складі. На червону доріжку урочистої прем’єри завітали українські політики, артисти, музиканти, телеведучі. Настрій вечора створювали живі виступи Христини Соловій та гурту «Гайдамаки».

За словами Міністра культури України Євгена Нищука, вихід цієї стрічки є знаковим та довгоочікуваним, адже він відтворює доленосні події становлення української державності.

«Це фільм-легенда, який розповідає про молодих юнаків, сповнених мрій та життєвих планів, які вірили в незалежну Україну, у свій народ, які беззастережно та сміливо йшли захищати свою державу. Це неймовірно романтична та героїчна історія, яка гідна кінематографічного відтворення, на прикладах і цінностях якої мають виховуватися наші наступні покоління», – наголосив Євген Нищук.

«Я дуже радий, що зараз, коли відроджується українське кіно і щомісяця відбуваються нові прем’єри українських фільмів, виходить на широкий екран ця стрічка. Щиро вітаю з вдалою роботою всю творчу групу, своїх колег, які знімаються в головних ролях, особливо молодь – нове покоління українських зірок».

Голова Держкіно Пилип Іллєнко привітав творців фільму з прем’єрою і наголосив: «Створення історичного кіно – це дуже складна і відповідальна місія кінематографістів. Насамперед тому, що таке кіно покликане створювати культурні міфи, в хорошому значенні цього слова. Історія крутянців неймовірно схожа на сьогоднішні події, і тому ми маємо пам’ятати наше минуле, щоб робити висновки. Ми з нетерпінням чекали виходу цієї стрічки в широкий прокат і сподіваємось, її побачить якомога більше глядачів, як в Україні, так і за кордоном».

За словами режисера Олексія Шапарєва, головне його прагнення під час роботи над стрічкою – передати та відтворити емоції героїв, привернути увагу глядача до життєво важливих подій, щоб урок історії не залишився даремним, адже боротьба за Україну триває.

Під час написання сценарію Костянтин Коновалов детально вивчав мемуари Аверкія Гончаренка – командира, який на власні очі бачив бій під Крутами й описав його. «Тільки зараз, коли стався Майдан, коли трапилася війна на Сході України, змінилася свідомість українців і стала можливою реалізація цього проекту. Порушена тема у фільмі дуже важлива і дуже важка, і працювати з нею теж було важко – написати історію людей, які віддали свої молоді життя, не відчувши навіть його повноти», – прокоментував автор сценарію.

Для Христини Соловій – це перший досвід співпраці з кінематографом. Вона зізнається, що коли писала пісню «Стежечка», уявляла саме українське кіно. Співачка підкреслила важливість і актуальність фільму для сучасної молоді.

Інформацію надано Держкіно України.
Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.