f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

З 1 по 31 грудня Україна прийматиме участь у європейському кінофестивалі ArteKino Festival

01.12.2018

З 1 по 31 грудня Україна прийматиме участь у європейському онлайн-кінофестивалі ArteKino Festival, який покаже на территорії 9 фільмів і традиційно розіграє подорож на кінофестиваль, цього року — Локарно.

ArteKino Festival прагне сприяти обігу європейських фільмів та датиширшій аудиторії доступ до художніх фільмів, що в інакше б не потрапилина широкий екран у кінотеатрах країн-учасників, незважаючи на успіхсеред кінокритиків та участь у фестивалях. Це інноваційна подія,розроблена ARTE та Festival Scope, які об’єднали свій редакційний та технологічний досвід, щоб заснувати новий і унікальний фестиваль. Метою цієї події є створення нової моделі фестивалю у співпраці зпрофесіоналами кіно.

Організатори сподіваються, що випуск 2018 рокудалі розвиватиме багатомовність проекту, краще висвітлить фільми при онлайн-показах та послитькомунікацію з публікою.

Глядачі будуть в центрі абсолютно безкоштовної та активної події, оскільки їм буде надана можливістьголосувати за Премію Аудиторії ArteKino (фільм-переможець отримає 30,000 євро) та, в свою чергу, вони,голосуючи, будуть автоматично брати участь у розіграші подорожі на Кінофестиваль Локарно, в якувключені готель, авіаквитки та акредитація на фестиваль.ArteKino Festival дарує всім, хто цікавиться кінематографією, найрізноманітніші оригінальні і стимулюючіостанні європейські виробництва!

Цього року у фестивалі беруть участь наступні стрічки:

24 ТИЖНІ

Режисер: Anne Zohra Berrached (Німеччина)Виробництво: ZERO ONE FILMSКонкурсна програма Берліналє.
24 ТИЖНІ розповідає історію жінки-коміка Астрид (JuliaJentsch), яка через шість місяців вагітності дізнається,що її майбутня дитина — інвалід. Вона, та її чоловікМаркус (Bjarne Maedel), мають вибір, але мало часу...Сильна за природою та з дотепною відповіддю на все,Астрид зараз відчуває себе загубленою,відокремленою від усіх та неспроможньоюпродовжувати свою комедійну кар’єру. Врешті-решт,лише той, хто носить дитину, може прийняти це вагомерішення. Що вона зробить? Хто вирішує, чи вартежиття дитини проживання?

ТІЛЕСНА ПАМ’ЯТЬ

Режисер: Jacky Golberg (Франція)Виробництво: L’ATELIER DE PRODUCTION, VYCKYFILMS
Фіні Блейк - дівчина-на-камеру: вона заробляє нажиття сексом по інтернету, через веб-камеру. Їй33, вона живе одна, у віддаленому від центраміста будинку в Остіні, штат Техас, і намагаєтьсявідновити опіку над сином, якої її позбавили черезспецифічну професію. “Тілесна пам’ять” -документальний фільм, який слідує за неюпротягом декількох днів життя, як самотнього, такі переповненого людьми.

З ЯКОЇСЬ НЕЗРОЗУМІЛОЇ ПРИЧИНИ

Режисер: Gábor Reisz (Угорщина)Виробництво: PROTON CINEMA, UNIVERSITY OF THEATRE AND FILM ARTS BUDAPEST
Арон стоїть у своєму житті в середньому 29 років.Він має багато сучасних комплексів, свіжийуніверситетський ступінь та сучасний розрив.Його батьки повинні фінансово підтримувати його,оскільки він все ще шукає роботу, а Аронбореться за втрачену любов, його завждиперебиває щось; здається, що він не головнийгерой у своєму житті."За незрозумілою причиною" - неординарнаісторія віку, про нестерпну легкість бути юнаком, зточним уявленням про місто, в якому живе Арон: уБудапешті.

КРАТЕР

Режисер: Silvia Luzi та Luca Bellino (Італія)Виробництво: TFILMПриз журі, кінофестиваль Венеції 2017
Росаріо - вуличний торговець, циган сільськихярмарків, який дарує чудові іграшки для тих, хтовитягує виграшний номер. Війна, яку він оголосивпроти власної долі, набуває форми в незрілому інезграбному тілі його тринадцятирічної донькиШарон.Шарон надзвичайно гарна дівчина та вміє співати,і в цьому вогнищі відчайдушного життя вона єбатьківською зброєю для виживання. Але успіхстає нав'язливим, а талант стає покаранням.Між документальною і реалістичною розповіддю,Кратер змальовує амбіції батька, що обернулисяпроти свободи своєї дочки.

ТВАРИНА

Режисер: Katharina Mückstein (Австрія)Виробництво: NGF GEYRHALTERFILM GMBH, LABANDA FILM
Розїжджаючи на своїх наворочених велосипедах,Маті та її друзі чоловічої статі залякують околиціта переслідують дівчат. У їхньому селі вонипанують. Але коли її найближчий приятельСебастьян закохується в Маті, а її ворог Карланесподівано стає подругою, Маті загрожуєвтратити її через своїх друзів. Тим часом батькиМаті мають вирішити: що важливіше, зовнішнійвигляд або реальність.

ФЛАМАНДСЬКИЙ РАЙ

Режисер: Peter Monsaert (Бельгія)Виробництво: LUNANIMEКонкурсна програма, кінофестиваль СанСебастьян
Монік та її дочка Сильві управляють борделем надорозі біля французько-бельгійського кордону.Елін, шестирічна дочка Сильвії, зачарована цимтаємничим місцем, але завжди позбавленадоступу. На свій день народження вона вирішуєігнорувати правило і увійти всередину.

ПОДУШЕЧКА ДЛЯ БУЛАВОК

Режисер: Deborah Haywood (Об'єднанеКоролівство)Виробництво: QUARK PRODUCTIONТемна казка, що відбувається в Дербіширі,розповідає історію Лін та Айони, матері та доньки,які прибули до маленького містечка, щоб початисвоє життя знову. Хоча Лін та Айона радіперебувати на новому місці, суворі реаліїсередньої школи та юнацтва незабаром почнутьрозривати їх зв’язок. Поки Айона, яка має ефірнукрасу і здається недоторканою конвенціями татурботами сучасного життя, впадає у популярнукомпанію, Лін бореться за дружбу зі своїмисусідами.

ЖАЛЬ

Режисер: Babis Makritis (Греція/Польща)Виробництво: FALIRO HOUSE, NEDA FILM
Конкурсна програма кінофестивалю Санденс
Історія про чоловіка, який відчуває себещасливим лише тоді, коли він нещасний, чоловіка,пристрасного до смутку, який має такунеобхідність у жалю, що він готовий зробитибудь-що, щоб усіх спонукати до неї. Це життячоловіка в світі, який не достатньо жорстокий длянього.

ТІ, ХТО В ПОРЯДКУ

Режисер: Cyril Schäublin (Швейцарія)Виробництво: SEELAND FILMPRODUKTIONGMBH, AMON FILMSСпеціальна нагорода жюрі, кінофестивальЛокарно 2017Аліса працює в кол-центрі поблизу Цюріха, девона продає інтернет-підписку та контракти настрахування незнайомцям на іншому кінці лінії.Після роботи вона ходить по місту, де все,здається, працює гладко. Натхненна своєюроботою вона дзвонить до замкнутих бабусь,прикидаючись їхньою внучкою, яка гостропотребує грошей. Поки її шахрайство швидкоприносить багато грошей, фільм досліджує ізображує різні частини Цюріху і змальовуєпортрети різних людей, які так чи інакше пов'язаніз діями Аліси.

 

Офіційна інформація

 

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.