f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Кіносубота у Довженко-Центрі: Зустріч з Оксаною Забужко, кінопокази, презентації, ексурсії...

22.11.2018

Кіносубота у Довженко-Центрі:

24 листопада у Довженко-Центрі - насичена програма подій:  зустріч серії книжкових вечірок САМІ & МАЛІ із спеціальним гостем - видавництвом РОДОВІД, яке представить альбом фотографій першої української кінодокументалістки Софії Яблонської за участі письменниці Оксани Забужко; перший публічний показ унікальних документальних фільмів 1930-х рр. Софії Яблонської; традиційна екскурсія у фільмофонд та покази домашніх  відео-архівів 1970-90-х в рамках проекту VHS Days: дні аматорських фільмів; показ фільму Миттєві мрії (2014,реж. В. Баптіст (Нідерланди) в рамках Polarоid Party від фестивалю Кinove.

Програма Кіносуботи у Довженко-Центрі:

Книжкова зустріч САМІ & МАЛІCпеціальна гостя Оксана Забужко 

Початок о 16:00. Вхід вільний

Екскурсія у Фільмофонд

Початок о 16:00

Зареєструватися на екскурсію: info@dovzhenkocentre.org

Вартість участі - 100 грн.

VHS Days: дні аматорських фільмів

Початок о 18:00. Вхід вільний

Polaroid Party (організатор - фестиваль Kinove)

Початок о 21:00. Квитки за посиланням: http://bit.do/eAZKP

Проект САМІ & МАЛІ має на меті дослідження та актуалізацію мистецької та інтелектуальної книги, самвидаву, знайомство з малими, незалежними видавцями і книгопродавцями та їх співпрацю. Цього разу розмова обертатиметься навколо підготовки книг, пов’язаних з історією фотографії та кіно, роботою з родинними та персональними архівами. Головним гостем цього разу буде видавництво РОДОВІД та проект «ТЕУРА. СОФІЯ ЯБЛОНСЬКА» за участі письменниці Оксани Забужко, авторки передмови до однойменного фотоальбому.

У рамках події відбудеться не лише презентація альбому фотографій першої української кінодокументалістки Софії Яблонської, але й уперше в Україні будуть демонструватися короткі документальні фільми-репортажі, відзняті нею в 1930-х роках. У своїх унікальних кінороботах Софії вдалося зафіксувати життя та побут європейських колоній: В‘єтнаму, Камбоджі, Індонезії та Французької Полінезії. Також будуть презентовані три арт-буки, які є візуальним переосмисленням тревелоґів авторки, написаних у міжвоєнний час.

Оксана Забужко:

«Як у «жінки з кіноапаратом» (нотабене, в усіх мовах досі за умовчанням прийнято, що Вертовська «людина з кіноапаратом» – чоловік!), у неї просто не було ще попередниць (Лені Ріфеншталь ще навіть своїх ґренландських айсберґів натоді не встигла зняти…), а як у «білої спеціалістки в колоніях» – не було антиколоніальних рольових моделей (а колоніальні її не влаштовували!). Відтак єдиним, на старті, «культурним ресурсом», яким вона диспонувала і з якого мала витворити власну художню мову, придатну для відтворення чужих світів, лишалась для Яблонської – таки вона сама: її тревелоги, це не National Geographic і не Lonely Planet – це її, і тільки її персональні Африка, Азія, Австралія й Нова Зеландія, свого роду авторське «поетичне кіно» нон-стоп, де всі рецептори «ліричної героїні» наставлені на те, що вабить і зачіпає її особисто».

У презентації братимуть участь: 

Лідія Лихач, головна редакторка видавництва РОДОВІД, керівник проекту «ТЕУРА. СОФІЯ ЯБЛОНСЬКА»;

Вероніка Гоменюк, Андрій Беницький, автори ідеї, біографії, упорядники нових видань Софії Яблонської;

Оксана Забужко, авторка вступної статті “Мистецтво втечі: кілька уроків від Софії Яблонської” до фотоальбому;

Іван Козленко, генеральний директор Національного центру Олександра Довженка.

VHS Days: дні аматорських фільмів:

Початок о 18:00

Вхід вільний

Домашнє відео прогулянок на природі сім’ї Миколи Перетятка, колишнього працівника Київської обсерваторії і вчителя фізика. Сонячні кадри, старі впізнавані марки велосипедів та усміхнені обличчя викликають у сучасного глядача ностальгічні почуття і спогади про власні дитячі “суничні галявини”.

Молодіжне аматорське жанрове кіно початку 1990-х років ми можемо оцінити завдяки стрічці “Життя надто важке”, яку зняв режисер В’ячеслав Материнський із друзями, зокрема з Андрієм Адамським. Спеціально для нашого показу друзі змонтували з двох частин фільму, які тривають близько двох годин, короткометражну стрічку, яка захоплює неабиякою інтригою, бандитськими “розбірками”, молодіжною модою, яка сьогодні неочікувано стала актуальною, та унікальними кадрами Києва, зокрема вже зруйнованого культового “Зеленого театру”.

Сатири в наш показ додадуть роботи львівських студентів-медиків (автор Олег Качмар), які без зайвої скромності грають в переодягання, пародіюють тогочасні кіно і тележанри. Їхній фільм “Дитячий садок” іронічно звертається до теми травматичного дитячого досвіду, який отримали практично усі діти СРСР - манна каша, фізичні покарання, образ великого і грізного вихователя. Фільм “Недільна програма вітань” влучно обігрує стилістичні й естетичні особливості львівського телебачення. 

Polaroid Party від фестивалю Kinove

Початок о 21:00

Квитки за посиланням: http://bit.do/eAZKP

Офіційна інформація.

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.