f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

«Донбас» Сергія Лозниці отримав Ґран-прі Міжнародного кінофестивалю в Севільї

18.11.2018

15 міжнародний кінофестиваль у Севільї, Іспанія, назвав переможців. Найкращим фільмом кіноогляду стала драма «Донбас» Сергія Лозниці.

Стрічка є національним кандидатом від України на здобуття премії «Оскар» за найкращий іншомовний фільм.

Усього в конкурсній програмі фестивалю взяли участь 19 фільмів: серед претендентів на Ґран-прі були нові роботи призерів Каннського кінофестивалю Нурі Більге Джейлана, Олів'є Асаяса та Мії Хансен-Леве, лавреатів премії «Оскар» Флоріана Хенкеля фон Донерсмарка, Ласло Немеша та інші.

Фільм Сергія Лозниці складається з тринадцяти коротких сюжетів, які показують панораму життя на окупованих територіях, від трагедії до комічного фарсу. «Донбас» уперше показувався в рамках програми «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, де був відзначений премією за режисуру.

Північноамериканська прем’єра драми пройшла на Міжнародному кінофестивалі в Торонті в секції Contemporary World Cinema.

У жовтні фільм отримав премію «КІНОКОЛО», яка щорічно вручається від імені спільноти українських кінокритиків, за найкращі фільм, режисуру, акторам.

«Донбас» створювався в копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським продюсером виступив Денис Іванов та кінокомпанія «Артхаус Трафік».

«Донбас» вийшов до українського прокату 18 жовтня.

Артхаус Трафік

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.