f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

У Вільнюсі завершилися Дні українського кіна

29.10.2018

Перші українські кінодні у Литві відкрилися 26-го жовтня показом фільму «Білий птах з чорною ознакою» режисера Юрія Іллєнка

На показі були присутніми як представники дипломатичного корпусу, так і звичайні литовські глядачі, які вирішили провести вечір п’ятниці за переглядом українського фільму, що з дня виходу у світ і до сьогодні залишається одним із найвидатніших творів кіномистецтва. Після перегляду стрічки зал аплодував стоячи.

У відкритті фестивалю взяв участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці Володимир Яценківський, який подякував українській делегації за організацію заходу і висловив сподівання, що Дні українського кіно стануть у Вільнюсі та інших містах Литви щорічною подією.

Українську програму склала добірка нових українських стрічок. Цікаво, що всі вони створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

27-го жовтня відбулися покази фільму-фентезі Юрія Ковальова «Сторожова Застава» і трагікомедії Аркадія Непиталюка «Припутні», яку представила виконавиця однієї із головних ролей Олена Узлюк.

28-го жовтня глядачі побачили драму дорослішання Марисі Нікітюк «Коли падають дерева» та історичну драму Ахтема Сеітаблаєва «Чужа молитва», показ якої відвідала кримськотатарська діаспора у Литві.

Як зазначив Голова Держкіно Пилип Іллєнко: «Кожна країна, в якій ми презентуємо наше кіно, розширює у світі знання про Україну як європейську та кінематографічну країну. До програми показів ми відбираємо фільми різних жанрів, які відображають широкий спектр можливостей українського кінематографа. Як правило, такі покази супроводжуються аншлагами, і Литва не стала винятком. Тому ми підтримуємо такі заходи, бо вони мають величезний вплив на повернення високих позицій українського кіно у світі».

Нагадуємо, що захід організовано мережею столичних кінотеатрів «Київкінофільм» за підтримки Державного агентства України з питань кіно та за сприяння відділу культурної дипломатії МЗС України і Посольства України у Литовській Республіці.

Кінопокази проходили в одному із найвідоміших та найстаріших кінотеатрів Вільнюса – кіноцентрі «Склавія», орієнтованому на фестивалі та перегляди національного кіно.    

 Держкіно 
21 травня, вівторок, Синій зал ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ «ОЛЕКСАНДР АСКОЛЬДОВ. НЕВІДОМЕ…»

20 травня, понеділок, Синій зал НАШ ІЛЮЗІОН

19 травня, неділя, Червоний зал РОДИННИЙ КІНОЗАЛ