f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

VHS / ВЕХАЕС. Довженко-Центр оголошує прийом домашнього відео 60/90х та серію книжкових вечірок SAMI & MALI

25.10.2018

Довженко-Центр запрошує усіх охочих долучитися до створення колекції домашнього відео Національного кіноархіву. Якщо ви маєте на горищі, в гаражі чи в інших таємних схованках домашнє або корпортативне відео, аматорське кіно, зняте на 16 мм плівку або VHS до 1997-го року, і ви готові ним поділитися з публікою - ця нагода саме для вас! Ви зможете особисто презентувати своє відео публіці та додати свою історію до національного культурного спадку. Найцікавіше відео буде оцифровано, а копія безкоштовно надаватиметься власникам відео.

27 жовтня і 24 листопада пройдуть вечірки VHS/ВЕХАЕС у лобі Довженко-Центру, де відбудуться покази відібраних фільмів та спілкування з учасниками проекту та запрошеними кінознавцями, істориками, культурологами. 27 жовтня о 18:00 разом святкуємо  Всесвітній день аудіовізуальної спадщини. У програмі вечора: домашнє відео, жанрові студентські блокбастери від студії ХПІ-фільм, академіки в одязі первісних людей на снігу, кліп з юним Антоном Слєпаковим (поет, музикант, гурт “Вагоновожаті”), VHS-експерименти художників Миколи Рідного і Белли Логачової, зловіщий фантастичний трилер від Віталія Бугайова та інші шедеври аматорського кіно.

Вхід вільний.

УМОВИ УЧАСТІ

Форми і жанри матеріалів, які ми шукаємо: сюжетне художнє відео, сімейне відео, свята і застілля, документація публічних свят, культурних, політичних подій, хроніки прогулянок і види міста, тревел-відео, концертне відео, музичне відео, фанове відео, фільми за мотивами улюблених творів, відеолистування, тощо.

Приймаються відеоматеріали, зняті на плівку (16 мм, 8 мм, VHS, Betacam) або інші аналогові носії до 1997 року або їх цифрові копії (.avi, .mp4, mpeg, DVD, .mov).

Усі відео-матеріали пройдуть експертну оцінку фахівців Довженко-Центру, за результатами якої будуть відібрані відео для показів 27 жовтня і 24 листопада та прийняте рішення щодо їх включення у колекцію домашнього відео Національного кіноархіву.

Для участі необхідно надати:

  1. Заповнену заявку: https://goo.gl/forms/PCziR2fxdWPbRRQs1                                           

  2. Фільм, завантажений на файлообмінник (https://fex.net, лінк долучаєте да заявки) або можна принести його до Довженко-Центру за адресою вул.Васильківська, 1 (м. Голосіївська), попередньо домовившись за телефоном.

Контактний номер: 093-569-01-69

Подаючи заявку на участь у  VHS-днях учасник підтверджує, що є власником авторських прав на поданий фільм і згоден з умовами проведення заходу, зокрема на публікацію кадрів чи епізодів із фільму, а також дає згоду на обробку своїх персональних даних, відповідно до Закону України “Про захист персональних даних”.

Детальніше про проект VHS: http://www.dovzhenkocentre.org/event/284/

Вечірки VHS:

27 жовтня 2018

Початок о 18:00

 

24 листопада 2018

Початок о 18:00

 

Довженко-Центр, лобі на 1 поверсі

вул. Васильківська, 1

М. Голосіївська

Вхід вільний

 

У контексті проекту «VHS | ВЕХАЕС» Довженко-Центр також запрошує на серію книжкових вечірок САМІ & МАЛІ у лобі Довженко-Центру, що мають на меті дослідження та актуалізацію самвидаву, знайомство і співпрацю малих незалежних видавців і книгопродавців.

Ольга Жук, креативна директорка Довженко-Центру та ініціаторка цього проекту, у минулому - перша кураторка міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал, розповідає:

“Більшість видавничих проектів, великих чи малих, так само як бажання знімати кіно, починається саме з приватного імпульсу створити книгу чи розповісти історію, що не знаходить видавця або не вкладається в мейнстрімні рамки, втім часто має на них вплив. Це надзвичайно свіжий, сміливий пласт культури - DIY (“do it yourself” / “зроби сам”), що привносить на ринок нові ідеї та не дає йому застоюватися.  Часто він губиться у потужніших маркетингових кампаніях більшого бізнесу, є недооціненим і швидкоплинним, оскільки малі видавництва ростуть і змінюються, або задумуються як короткострокові проекти, або не виживають. Ми хочемо, щоб вони розвивалися, і для цього розвитку бракує уваги і спілкування.

Співіснування “малих” культур, художніх висловлювань, мікроісторій та великих наративів, невимушена взаємодія ентузіастів, пошук однодумців є у фокусі нашої нетворкінгової ініціативи в рамках майбутньої медіатеки Довженко-Центру.

Під час книжкових вечірок відбуватимуться відкриті бліц-інтерв’ю та зустрічі з малими видавцями, які видають унікальні для українського ринку книги, що заповнюють пусті ніші та задовольняють вибагливого читача. Це також унікальна можливість зазирнути у “внутрішню кухню” книговидання, першими дізнатися про нові проекти, книжки, які тільки готуються до друку, поділитися задумами і досвідом за чаєм, кавою чи вином, а можливо й знайти власного видавця, редактора, перекладача, дизайнера чи книгопродавця.”

Під час першої вечірки 27 жовтня у кафе ЕТЕР на 1 поверсі Довженко-Центру відбудеться знайомство з книжковою спільнотою МАЛІ.UA, що був ініційований Ольгою Жук у 2015 році на Книжковому Арсеналі. Оксана Хмельовська, співорганізаторка МАЛІ.UA та редакторка культурно-видавничого проекту "Читомо", координаторка Книжкового Арсеналу модеруватиме відкриті бліц-інтерв’ю з молодими книжковими проектами: мистецьким видавництвом IST Publishing, видавництвом репортажної та документальної літератури «Човен», артбуком «Еротичний Щоденник». Також на гостей заходу чекає розмова з новими видавництвами - сходознавчим Safran Book та культурологічно-гастрономічним «Їжак», частування китайським чаєм та кримськотатарськими солодощами та меломанський DJ-сет на вінілових платівках.  

Під час вечірок працюватиме pop-up shop - книжкова крамниця з виданнями Довженко-Центру та запрошених малих видавців.

 

Час проведення САМІ & МАЛІ: 27 жовтня, 24 листопада о 15.00 - 18.00 на 1 поверсі Довженко-Центру у кафе ЕТЕР.

Вхід вільний.

 

Оренда кінозалів Будинку кіна

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно!

До уваги членів НСКУ та відвідувачів Будинку кіно! У зв’язку з розпорядженням Київської міської державної адміністрації щодо протидії поширенню коронавірусу, всі творчі заходи Будинку кіно з 12 березня 2020 р. переносяться на інші терміни. Стежте за інформацією.