f y
Національна спілка кінематографістів України

Новини

Показ фільму «Audience Emancipated: боротьба за кінотеатр "Емек"»

16.10.2018


Сьогодні, 16 жовтня, о 19.00 запрошуємо на показ документальної стрічки «Audience Emancipated: боротьба за кінотеатр "Емек"». Фільм проектуватиметься на будівлю кінотеатру «Кінопанорама».

«Ця стрічка – це хроніки боротьби у серці Стамбула, яка стала однією з найбільш значимих подій, що проклали шлях до протестів на площі Таксім. Вона розгортається довкола кінотеатру «Емек», який зруйнували всупереч волі людей та на шкоду спільному благу, перетворивши його на торговельний центр. Фільм показує цю боротьбу з погляду активістів та глядачів. Він складається з відеозаписів, які зібрали учасники та учасниці протестів, а відтак має на меті відобразити спільне бачення людей, які відстоювали своє право на місто. Фільм транслює ідею нової публічності, яка стала видимою завдяки протестам довкола парку Ґезі, на кіноекран, шляхом політичної мобілізації», – Політична Критика.
 
Проблема приватизації та знищення культурних осередків торкається й нашого міста. Статус приватної власності не може важити більше, аніж інтереси місцевої громади у збереженні власної культурної ідентичності. Щойно закриті кінотеатри «Кінопанорама» та «Україна» відіграють значущу роль у культурному житті Києва, є історично цінними та спеціалізуються на показах арт-хаусного та фестивального кіно. «Ми висловлюємо незгоду з насильницькою експропріацією публічних просторів шляхом відтворення практик перегляду кінофільмів, обговорень, лекторіїв та перформансів на межових місцях, куди ми виявились несподівано витісненими. Події, які відбуваються перед входом у кінотеатр є, з одного боку, виявом невипадкової ностальгії, насправді ж - спробою вибудувати інакшу мрію про майбутнє», – зазначають організатор(к)и акції.

Показ відбувається за підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. 
Трейлер фільму можна переглянути за посиланням.

Вхід вільний

Джерело: DOCUDAYS UA